وقتی مدافعان سلامت درگیر بیماری می شوند؛

روایت روانپزشك مبتلا به كرونا از بیماران بدون ماسك

روایت روانپزشك مبتلا به كرونا از بیماران بدون ماسك

به گزارش دكتر میوه یك روانپزشك مبتلا به كرونا، اظهار داشت: مراجعه بیماران بدون ماسك موجب ابتلای وی به كرونا شده استبه گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، این روزها آوازه جان فشانی ها و ایثارگری های کادر درمان که با عزمی راسخ برای حفظ جان و سلامت هم وطنان در مقابل دشمن نامرئی به نام ویروس کرونا روز و شب تلاش می کنند به گوش همگان رسیده و کمتر کسی را می توان یافت که کادر درمان را بعنوان پیشگامان خط مقدم این نبرد سخت نشناسد.
در حالی که از اواخر زمستان ۹۸، گسترش ناگهانی بیماری کرونا موجب وحشت و نگرانی عموم مردم شده، پرستاران و پزشکان، این پیشگامان خط مقدم مبارزه با بیماری ضمن ارائه خدمت به بیماران، به تزریق آرامش و امید به بیماران و جامعه می پردازند. حال آنکه خود خسته از شیفت های طولانی و پی درپی با پوششی که حرکت و تنفس را برایشان سخت می کند، روزهای متوالی بدون دیدار خانواده فعالیت می نمایند.
اگر چه خستگی چهره های پوشانده شده با ماسک مدافعان سلامت، تا ابد در تاریخ افتخارات این مرز و بوم ماندگار خواهد شد، اما مردم نیز در قبال کادر درمان دارای وظایفی هستند و باید با جدی تر گرفتن هشدارها و ملاحظات بهداشتی زنجیره بیماری را قطع کرده و از انتقال بیماری به کادر درمان جلوگیری نمایند.
شاپور بخت دل روانپزشک که به سبب مبتلاشدن به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده و از بیماری رنج می برد، علت مبتلا شدن به کرونا را تماس با بیمارانی عنوان نمود که از ماسک و وسایل حفاظتی در مطب و بیمارستان استفاده نمی کنند.
این روانپزشک ضمن ابراز تاسف از اینکه به رغم سفارش ها و هشدارهای رسانه های جمعی هنوز عده زیادی از مردم کرونا را جدی نگرفته و استفاده از ماسک و دستکش و رعایت اصول بهداشتی و محافظتی را واجب نمی دانند، اظهار داشت: ما پزشکان هرچقدر که مسائل حفاظتی و بهداشتی را رعایت نماییم اگر بیماران و مراجعان ما رعایت نکنند باز هم فایده ای ندارد و این رعایت باید دو طرفه باشد تا مانع مبتلاشدن به بیماری شود.
وی با اعلان اینکه به رغم رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در مطب و بیمارستان، مراجعه بیماران بدون ماسک موجب ابتلای وی به کرونا شده است، اشاره کرد: باید آگاهی مردم بالاتر رود تا بتوانیم از این بحران بگذریم. متاسفانه مردم به این مساله توجه نمی کنند و خودشان و کادر درمان را به دردسر می اندازند.
این روانپزشک مبتلا به کرونا، کادر درمان را پیشگامان خط مقدم مقابله با کرونا توصیف کرد که ایثارگرانه به خدمت رسانی به بیماران می پردازند.
وی افزود: پزشکان و پرستاران در راس این مجموعه قرار دارند و برای خدمت به مردم و بیماران باید سلامت باشند ولی اگر با عدم رعایت بیماران در معرض خطر بیماری قرار می گیرند این خدمت رسانی گرفتار مشکل می شود.
بخت دل، از مردم درخواست نمود که در محیط ها و اماکن عمومی، بازار، مکان های سرپوشیده و…، رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.


منبع:

1399/04/18
13:41:22
5.0 / 5
2255
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است