عضو شورای عالی نظام پزشكی:

وضعیت غم انگیز دندان های ایرانیها

وضعیت غم انگیز دندان های ایرانیها

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشكی، اظهار داشت: بپذیریم دندان درد یك بیماری است و بیمه ها ملزم به پشتیبانی از بیمار هستند.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، بهنام عباسیان، گفت: در این ایام کرونایی نوسانات دلار عرصه را برای ادامه حیات حرفه ای دندان پزشکان تنگ کرده است. شرکت ها از نوسانات دلار در هنگام فروش لوازم و تجهیزات دندانپزشکی می گویند، به شکلی که تعرفه ها را لحظه ای اعلام می کنند. امروز و فردای آن و حتی ساعتی آن فرق دارد.
وی افزود: آیا یک دندانپزشک می تواند به بیمارش همین مسائل را بگوید. این همان بیماری است که یک دندانپزشک نمی تواند به خاطر احساس مسئولیت، قیمت تمام شده و واقعی خدمات تمام شده درمان را از او طلب کند. در واقع وقتی کارگزاران حوزه سلامت، دندانپزشکی را یک حرفه لوکس می دانند، عدم توجه به این واقعیت که بیش از نیمی از آحاد مردم تا سن ۵۰ سالگی تعداد ۵ دندان خودرا به سبب پوسیدگی از دست داده اند، تلخ و غم انگیز می نماید.
عباسیان اظهار داشت: عدم حمایت دولت و وزارت بهداشت و افزایش افسار گسیخته قیمت و وسایل بر جایگاه و کیفیت درمان دندان پزشکان اثر گذاشته و همکاران جوان را که سرمایه این مرز و بوم هستند در صف خروج از کشور و پیگیری کار در کشورهای همسایه به خصوص عمان قرار داده است.
وی اضافه کرد: این ها سرمایه های جوان ما هستند که به سبب ندانم کاری کارگزاران جهت زندگی بهتر ترک وطن می کنند. امروز همه در یک کشتی هستیم و باید بدانیم موج های سهمگین مشکلات سیلی سختی به دندان پزشکان می زند. مخصوصاً در این روزها که تحریم ها عرصه سلامت را بر ما تنگ کرده و جامعه پزشکی زیر فشار سختی است.
عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی، اظهار داشت: دندان پزشکان از نخستین بخش های صنف پزشکی کشور هستند که تاوان سختی می دهند، وقت آن است کسانی که احساس غرور ملی دارند و دلشان برای جامعه پزشکی و آحاد مردم می سوزد پا به عرصه بگذارند و با تلطیف بعضی قوانین و پذیرش اینکه حرفه دندانپزشکی یک حرفه درمانگر است و دندان درد نوعی بیماری است، بتوانند از مدافعین سلامت دهان و دندان دفاع کنند.
وی افزود: ایجاد تعرفه های واقعی که بیمه ها از آن حمایت کنند یکی از راهکارهایی است که می تواند در این شرایط سخت کشتی لطمه دیده سلامت را به ساحل امن برساند. امید است پس از بهبود اوضاع کرونایی، با توجه ویژه به این حوزه هم به مردم و هم به جامعه دندانپزشکی خدمت نماییم.
عباسیان اظهار داشت: از دولت و وزارت بهداشت می خواهیم در مورد مواد اولیه و وسایل دندانپزشکی تدبیری بیاندیشند که بتوانیم بدون واسطه وسایل خودرا تهیه نماییم. اداره تجهیزات وزارتخانه هرگونه که می تواند باید به این مسئله ورود کند. چرا یک دندانپزشک باید به سبب نوسانات دلار ماده مصرفی را چندین برابر قیمت ماه قبل دریافت کند، آیا دراین زمینه ناظری وجود ندارد.
وی در آخر اضافه کرد: تنها راه برای کم شدن بار روانی مشکلات ارزی این است که بپذیریم دندان درد یک بیماری است و بیمه ها ملزم به پشتیبانی از بیمار هستند. در واقع صنعت بیمه در ازای خدمات بیمه ای سود حاصل می کند، چه اشکالی دارد در این برهه جهت پشتیبانی از درمان های دندانپزشکی و پشتیبانی از بیمه کنندگان پا به عرصه بگذارند و از سودهای آن چنانی چشم پوشی کنند.

1399/04/24
13:37:51
5.0 / 5
2256
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است