ابلاغ آئین نامه اجرایی پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور توسط جهانگیری

ابلاغ آئین نامه اجرایی پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور توسط جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور، آئین نامه اجرایی جزء (۵) بند (ب) ماده (۷۰) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مبحث پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور را ابلاغ نمود.


به گزارش دکتر میوه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه مورخ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ هیئت وزیران و در جهت تکلیف قانونی مندرج در جزء (۵) بند «ب» ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه کشور، آئین نامه اجرایی مربوط به پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور به تصویب رسید.
به باعث آئین نامه مذکور، کلیه افراد خارجی مقیم کشور به استثنای آن دسته از افراد خارجی که به باعث قوانین و مقررات مربوط دارای بیمه پایه سلامت از صندوق ها و سازمان ها و شرکت های بیمه گر هستند، مشمول این آئین نامه بوده و صندوق ها و سازمان ها و شرکت های بیمه گر موظف به ارسال اطلاعات مربوط به مشترکین بیمه پایه سلامت افراد خارجی مقیم کشور به وزارت کشور و سازمان بیمه سلامت ایران هستند.
دولت همینطور وزارت کشور را موظف کرد حداکثر یک ماه بعد از لازم الاجرا شدن این آئین نامه، با هماهنگی سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به تدوین ساز و کار مناسب جهت اطلاع رسانی در جهت افزایش سطح آگاهی مشمولین پوشش بیمه پایه سلامت مبحث این آئین نامه و مزایای آن اقدام نماید و سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است اطلاعات لازم در این خصوص را مطابق درخواست وزارت کشور در اختیار آن وزارتخانه قرار دهد.
مشمولین این آئین نامه مکلفند صد درصد حق سرانه بیمه خدمات درمانی را جهت برقراری پوشش بیمه سلامت اعضای خانوار به صورت ماهانه پیش از صدور بیمه نامه پرداخت نمایند. حق بیمه افراد صدمه پذیر مشمول این آئین نامه به صورت ۵۰ درصد از راه یارانه دولت و ۵۰ درصد توسط خود فرد و یا در صورت تحقق از محل کمک های بین المللی برای پناهندگان گروهی تأمین می شود.
لازم به ذکر است نرخ حق سرانه بیمه پایه سلامت افراد مشمول مبحث این آئین نامه همه ساله در اجرای ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه با پیشنهاد سازمان بیمه سلامت و با همکاری وزارت کشور با رعایت ساز و کار مندرج در ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.
هیئت وزیران همینطور به باعث این آئین نامه، وزارت کشور را موظف کرد نسبت به فراهم نمودن امکان احراز هویت از راه شناسه واحد برخط کلیه بیمه شوندگان افراد خارجی مقیم برای سازمان، اقدامات لازم را انجام دهد.
بسته خدمتی سازمان برای مشمولین این آئین نامه در بخش سرپایی، بستری و بستری موقت مشابه سایر بیمه شدگان می باشد.
منبع:

1399/04/30
14:22:57
5.0 / 5
2027
تگهای خبر: خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است