سفارش هایی به مادران شیرده مبتلا به كووید-۱۹

سفارش هایی به مادران شیرده مبتلا به كووید-۱۹

به گزارش دكتر میوه محققان بر این باروند درصورتی كه مادران شیرده مبتلا به كووید-۱۹ اقدامات احتیاطی را در نظر داشته باشند، می توانند نوزاد خویش را با شیر تغذیه كنند.به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان داد: مادران مبتلا به کووید-۱۹ حتی در صورت تغذیه نوزاد با شیر و حضور در یک اتاق مشترک این بیماری را به نوزاد خود منتقل نمی کنند. باآنکه لازم است چند اقدام احتیاطی را در نظر داشته باشند.

در این بررسی مشخص شد از ۱۲۰ نوزاد متولد شده از مادران مبتلا به کووید-۱۹ هیچ یک از آنان حین تولد یا دو هفته بعد از آن به این بیماری مبتلا نشده اند این درحالیست که این نوزادان با شیر مادر خود تغذیه شده و با آنان تماس داشته اند.

به گفته محققان، این مادران اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از انتقال ویروس به نوزاد همچون استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها قبل از مبادرت به شیردهی را در نظر داشته اند.

محققان آمریکایی اظهار کردند: امیدواریم نتایج بررسی انجام شده مادران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ را مطمئن سازد که احتمال انتقال ویروس از آنان به نوزاد بسیار ضعیف است.

به گزارش دکتر میوه به نقل از لایوساینس، با این وجود محققان تاکید نمودند که نتایج این مطالعه بر مبنای بررسی روی تعداد محدودی مادر شیرده مبتلا به کووید-۱۹ انجام گرفته و لازم است تحقیقات گسترده تری در این حوزه صورت گیرد.

منبع:

1399/05/03
16:23:34
5.0 / 5
2322
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است