ارتباط تشدید علایم بیماری كووید-19 با هر میزان از چاقی

ارتباط تشدید علایم بیماری كووید-19 با هر میزان از چاقی

به گزارش دكتر میوه بررسی انجام شده در ایتالیا نشان داد: میزان ناچیزی از اضافه وزن می تواند با خطر مبتلا شدن به نوع شدید بیماری كووید-۱۹ همراه باشد.به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، محققان ایتالیایی اظهارکردند: حتی میزان خفیفی از چاقی می تواند به صورت قابل ملاحظه ای خطر مبتلا شدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آنرا افزایش دهد.

محققان ایتالیایی با اشاره به اینکه پزشکان باید آگاه باشند هر نوع میزان از چاقی و نه تنها چاقی مفرط با خطر مبتلا شدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ همراه می باشد، تاکید کردند: لازم است به بیماران مبتلا به چاقی که به علت مبتلا شدن به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند، توجه بیشتری شود چون که بروز مشکلات تنفسی در این افراد و احتمال بستری آنان در بخش مراقبت های ویژه بیشتر است.

پیش از این هم تحقیقاتی در مورد ارتباط چاقی و خطر مبتلا شدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ انجام گرفته است؛ هرچند در بیشتر این بررسی ها افرادی با شاخص توده بدنی ۴۰ و بالاتر تمرکز شده است.

در این بررسی جدید ۵۰۰ بیمار ایتالیایی که در ماه های مارس و آوریل به علت مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان بستری بوده اند، مورد مطالعه قرار گرفتند. بیشتر از یک پنجم از این بیماران شاخص توده بدنی ۳۰ و بالاتر داشته اند.

به گفته محققان، بیمارانی با شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۵ که گرفتار میزان ناچیزی از چاقی بوده اند حدود ۲.۵ برابر بیشتر در معرض نارسایی های تنفسی قرار داشته اند همینطور احتمال بستری این بیماران در بخش مراقبتهای ویژه نسبت به افرادی با وزن طبیعی پنج برابر بیشتر بوده است.

به گزارش دکتر میوه به نقل از هلث دی نیوز، همینطور محققان مشاهده نمودند احتمال مرگ ناشی از این بیماری در افرادی با شاخص توده بدنی ۳۵ و بالاتر ۱۲ برابر بوده است.

منبع:

1399/05/03
20:48:30
5.0 / 5
2542
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است