معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد:

ویروس كرونا سبب شد جامعه پزشكی را بهتر درك نماییم

ویروس كرونا سبب شد جامعه پزشكی را بهتر درك نماییم

به گزارش دكتر میوه معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، با اشاره به جانفشانی های كادر درمان در مقابله با كرونا، اظهار داشت: كرونا سبب شد تا بهتر جامعه پزشكی را درك نماییم.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، محمد خدادی، در وبینار رسانه و مسئولیت اجتماعی با نگرانی بر بحران کرونا که پس از ظهر چهارشنبه در محل سالن کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: زندگی بشر در تلاطم و در راه تاریخ با موضوعات مختلف مواجه می شود ولی شاید موضوعاتی سخت باشد که اطلاعی درباره آن نداشته باشیم چون که نتیجه بی اطلاعی غافلگیری است و رفتار را گرفتار نوسان می کند.
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به اینکه کرونا بر زندگی مردم تحمیل شد، اضافه کرد: این ویروس لایه های جسمی و روحی دارد که لایه جسمی آن بر بستر تلاش، همت، معرفت و رحمت کادر بهداشت و درمان استوار است که این افراد هم طی این مدت حماسه آفریدند.
وی اظهار داشت: خروجی فداکاری چیزی جز معرفت نیست که آنرا در کادر بهداشت و درمان مشاهده کردیم که همیشه بوده اما کرونا سبب شد ما آنرا بیشتر ببینیم.
خدادی با اشاره به اینکه این روزها خیلی شباهت به دفاع مقدس دارد، اظهار داشت: کوشیدن و نبودن به خاطر بودن دیگران پیامی است که در عمل کادر بهداشت و درمان به همه دادند و درمان درد بدون معرفت امکان پذیر نیست و شاید در کرونا ما این را با تمام وجود درک کردیم در حالیکه پزشکان شبانه روز در معرض ابتلاء به انواع و اقسام بیماری ها و ویروس ها هستند اما کرونا سبب شد امروز جامعه پزشکی را بتوانیم بهتر درک نماییم و شاید جفایی بوده که ما در این سال ها به آنها داشتیم.
وی در مورد اقدامات خبرنگاران هم اظهار داشت: فصل مشترک همه خبرنگاران مانند پزشکان، معرفت است و در مواجهه با کرونا هم این فداکاری در میان خبرنگاران مشاهده شد چونکه هر جا بحران و حادثه است، خبرنگار هم حضور دارد.


منبع:

1399/05/15
23:36:48
5.0 / 5
2258
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است