رئیس جهاد دانشگاهی استان مركزی:

بخشنامه اهدای جنین و تخمك نیازمند بازبینی است

بخشنامه اهدای جنین و تخمك نیازمند بازبینی است

به گزارش دكتر میوه مركزی رئیس جهاددانشگاهی استان مركزی اظهار داشت: بخشنامه اهدای جنین و تخمك برای كمك به زوجین نابارور نیازمند بازبینی است چونكه این مهم در استان در حال تبدیل به معضل اجتماعی است.


مسعود شهرجردی روز گذشته چهارشنبه 15 مردادماه در کارگروه اجتماعی استان مرکزی اظهار نمود: استان مرکزی فرد متخصص فلوشیپ ناباروری که بومی هم باشد ندارد و در این عرصه استان با کمبود متخصص مواجه می باشد که بمنظور حل این معضل جهاددانشگاهی آمادگی دارد تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به صورت بورسیه دانشجویی همکاری کند.
وی ادامه داد: استان مرکزی از داشتن داروخانه تخصصی درمان ناباروری نیز محروم است که این فقدان سبب شده بیماران داروهای خودرا از تهران و قم تهیه کنند که جهاددانشگاهی در جهت راه اندازی این داروخانه نیز آمادگی لازم را دارد.
رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی افزود: بخشنامه اهدای جنین و تخمک برای کمک به زوجین نابارور نیازمند بازبینی است چونکه این مهم در استان در حال تبدیل شدن به معضل اجتماعی است.
شهرجردی افزود: استان مرکزی در بحث درمان ناباروری جزو استان های پیشرو است و سه مرکز در استان فعال می باشند، متاسفانه میانگین ناباروری در کشور افزایش زیادی داشته که این افزایش مربوط به مسائل اجتماعی، زیست محیطی و... است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به پیشگیری در کنار درمان، بیان کرد: هم اکنون تمام مراحل درمان ناباروری که در سطح کشور و کشورهای پیشرفته انجام می شود، در سطح استان قابل انجام است و هیچ نیازی به ارجاع بیمار به مراکز خارج از استان نداریم و سالانه حدود ۱۷ هزار خدمت در سطح استان ارائه می شود.
رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی افزود: حدودا بیش از ۹۰ درصد امکانات و تجهیزات مراکز درمان ناباروری وارداتی هستند که افزایش قیمت ارز، شرکت ها را تحت تاثیر قرار داده و سبب افزایش زیاد هزینه های درمان ناباروری در مراکز شده و این افزایش هزینه ممکنست در کیفیت خدمات اثرگذار بوده و در آینده این مراکز را به سمت ورشکستگی سوق دهد. استفاده از مواد بی کیفیت ممکنست شانس فرزند دار شدن برای یک خانواده را از بین ببرد.
منبع:

1399/05/16
11:31:52
5.0 / 5
2289
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تجهیزات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است