وزیر بهداشت:

بهترین تقدیر از پزشكان رعایت پروتكل های بهداشتی است

بهترین تقدیر از پزشكان رعایت پروتكل های بهداشتی است

به گزارش دكتر میوه وزیر بهداشت، اظهار داشت: لباس پزشكان، لباس احرام است كه بر تن كرده اند تا به طواف بیمار در سخت ترین شرایط بروند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، سعید نمکی، روز پنج شنبه در مراسم روز پزشک در سالن همایش های برج میلاد تهران، اضافه کرد: صبحت از مدافعان سلامت، بغض های فرو خفته ای است که بارها مورد کم مهری و بعضاً اهانت قرار گرفته اند، اما از خدمت به مردم و بیماران دست بر نداشته اند. وی اظهار داشت: لباس ما لباس احرام ماست تا به طواف بیمار در سخت ترین شرایط برویم. نمکی افزود: کار پزشک، خریدن اندوه و فروختن جان است که با هیچ معیار مادی نمی توان آنرا قیاس کرد. وزیر بهداشت با طرح این سوال که مگر می شود خدمات پزشکان را با پول جبران کرد، اظهار داشت: دقایقی که این عزیزان بر بالین بیماران حاضر می شوند با هیچ تعرفه ای قابل جبران نیست. نمکی با اشاره به وضعیت تخت های بیمارستانی در ایران و مقایسه با کشورهای اروپایی، اضافه کرد: در بهترین وضعیت ما توانسته ایم ۱.۶ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت داشته باشیم که این میزان در اروپا بین ۶ تا ۷ برابر است. با این وجود آنچه که موجب شد هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان ها نماند و هیچ بیمار سالمندی از دستگاه ونتیلاتور جدا نشود، تلاش و ایثار مدافعان سلامت بوده اند.
وزیر بهداشت اشاره کرد: بزرگ ترین سرمایه ملی ما در مدیریت بیماری کرونا، همت و غیرت جامعه پزشکی و سایر دست اندرکاران در مراکز درمانی بوده اند. وی افزود: بهترین قدر شناسی از جامعه پزشکی، رعایت پروتکل های بهداشتی است. زیرا، باید این حقیقت را بازگو کنم که کادر پزشکی ما خسته است. نمکی با عنوان این مطلب که فکر می کردیم تابستان آرام تری را داشته باشیم، اضافه کرد: علت اینکه چرا کرونا در تابستان باردیگر خیز گرفت را به آینده می سپارم. در انتظار روزهای سخت پاییزی خواهیم بود و بهتر است با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پزشکان را خسته تر نکنیم و اجازه بدهیم توان و نفس خدمت در ایام پیش رو در پاییز و زمستان را داشته باشند. وزیر بهداشت اظهار داشت: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، اجازه ندهیم آثار خیز جدیدی از بیماری بر دوش کادر پزشکی و مدافعان سلامت سنگینی کند. وی با اشاره به احتمال روزهای سخت پاییزی، اضافه کرد: همزمانی شیوع ویروس کرونا و آنفلوانزا، کار مدافعان سلامت را سخت تر خواهدنمود. بنابراین، بهتر است که با رعایت پروتکل های بهداشتی، آنها را خسته تر نکنیم.


منبع:

1399/05/30
21:28:19
5.0 / 5
1691
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است