نتایج مطالعه جدید نشان می دهد؛

زایمان زودرس خطر مرگ مادران را در آینده می افزاید

زایمان زودرس خطر مرگ مادران را در آینده می افزاید

دكتر میوه: نتیجه یك مطالعه نشان میدهد زایمان زودرس همچون شاخصهای پرخطر مرگ زودهنگام در زنان تا 40 سال بعد است.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، این یافته ها نشان میدهد بانوانی که زایمان زودرس دارند باید تحت مراقبت های بالینی طولانی مدت از نظر تشخیص و درمان اختلالات مزمن در رابطه با مرگ زودهنگام برآیند.
طبق گزارش پژوهشگران، حدود ۱۱ درصد از تمام زایمان های دنیا زودتر از موعد (قبل از هفته ۳۷ بارداری) روی می دهند. بانوانی که زایمان زودرس دارند با افزایش ریسک ابتلاء به مشکلاتی نظیر بیماری قلبی یا دیابت در سنین بالا مواجهند اما اطلاعات کمی در مورد افزایش ریسک مرگ در آنها گزارش شده بود.
از اینرو در این تحقیق «کیسی کرامپ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی آیسان نیویورک، به بررسی رابطه بین زایمان زودهنگام و مرگ و میر در زنان پرداختند.
محققان داده های بیش از ۲ میلیون زن که بین سال های ۱۹۷۳ تا ۲۰۱۵ در سوئد زایمان کرده بودند را بررسی کردند. پس از بررسی داده ها مشخص شد در مجموع ۷۶، ۵۳۵ (۳.۵ درصد) با میانگین سنی ۵۸ سال، در طول این زمان فوت کرده بودند.
محققان پس از در نظر گرفتن خیلی از شاخصهای پرخطر نظیر ژنتیک و عوامل محیطی، دریافتند بانوانی که زایمان زودرس یا بی نهایت زودرس داشتند به ترتیب ۱.۷ و ۲.۲ بار بیشتر با ریسک مرگ بهر دلیلی در طول ۱۰ سال بعد مواجه بودند.
اگرچه این ریسک در ۱۰ سال اول پس از زایمان بسیار بالا بود و به تدریج کاهش می یافت، اما همچنان در بلندمدت ادامه داشت.

1399/06/09
12:10:56
5.0 / 5
2062
تگهای خبر: بارداری , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است