كرونا فرصتی برای كاهش آمار آنفلوآنزا

كرونا فرصتی برای كاهش آمار آنفلوآنزا

به گزارش دكتر میوه معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به كاهش موارد آنفلوآنزا در كشورهای نیمكره جنوبی زمین كه در زمستان به سر می برند، اظهار داشت: اگر رفتارهای بهداشتی و رعایت ها پروتكل های بهداشتی را ادامه دهیم، میزان بروز و شیوع انواع آنفلوآنزا و سرماخوردگی در پاییز و زمستان كاهش خواهد یافت.دکتر ایرج حریرچی در گفتگو با ایسنا، درباره پیشبینی هایی که در زمینه وضعیت بروز و شیوع آنفلوآنزا در شرایط کرونایی می شود، اظهار داشت: باید توجه کرد که آنفلوآنزا مانند کرونا و سایر بیماری های تنفسی از راه تنفس و ذرات تنفسی منتقل می شود و اصولی نظیر استفاده قابل توجه مردم از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی و کاهش تماس مردم با یکدیگر مانند عدم دست دادن و... که هم اکنون رعایت می شود، منجر به کاهش موارد آنفلوآنزا می شود.

وی اضافه کرد: رعایت همین موارد بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، منجر به تجربه جالبی در کشورهای نیمکره جنوبی که هم اکنون در زمستان به سر می برند، شده است. در کشورهایی مانند شیلی، استرالیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی و... موارد مربوط به آنفلوآنزا که سالانه رخ می داد، بیشتر از ۹۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

حریرچی افزود: بر این اساس خبر خوب این است که اگر ما همین رفتارهای بهداشتی و رعایت ها پروتکلهای بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست و شوی دستها و... را در فصل پاییز و زمستان ادامه دهیم، میزان بروز و شیوع انواع آنفلوآنزا و سرماخوردگی کاسته می شود.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: در حال حاضر می توانیم خطر کرونا را که گریبانگیر بشر شده و به شکلی تهدید به حساب می آید، با این اقدامات در حوزه آنفلوآنزا به یک فرصت تبدیل نماییم و نحوه مقابله با ویرس های تنفسی را که از راه ذرات تنفسی منتقل می شوند، بخصوص آنفلوآنزا را نهادینه نماییم تا میزان این بیماریها کاهش یابند. اگر در این حوزه رفتارهای بهداشتی را تداوم دهیم می توان این معضل را به صورت اساسی کم کرد و موارد مبتلا شدن به آنفلوآنزا را حتی برای طولانی مدت کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: ازاین رو هم اکنون آنفلوآنزا در نیم کره جنوبی که کرونا هم در این مناطق شایع بوده با تداوم رفتارهای بهداشتی کاهش یافته است و ما هم می توانیم این الگو را ادامه دهیم.
1399/06/21
17:43:41
5.0 / 5
1781
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است