استاندار بوشهر:

آنها كه كرونا را باور ندارند باید وضعیت بیمارستان ها را ببینند

آنها كه كرونا را باور ندارند باید وضعیت بیمارستان ها را ببینند

بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: با عنایت به روند ورود بیماران بستری در بیمارستان ها باید این وضعیت به افرادی كه كرونا را باور ندارند نشان داده شود.


عبدالکریم گراوند قبل از ظهر امروز در نشست ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: باید با کمک به کنترل روند شیوع ویروس کرونا، تلاشهای شبانه روزی کادر بهداشت و درمان استان بوشهر را نتیجه بخش نماییم.
وی با اشاره به لزوم اهمیت به رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی سطوح جامعه اضافه کرد: آنچه راجع به کنترل کرونا برای همه دنیا مسجل شده است رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.
استاندار بوشهر با اشاره به لزوم کاهش موارد بستری در بیمارستان های استان بوشهر عنوان کرد: کاهش تعداد بیماران بستری و مرگ در استان بوشهر تنها با رعایت نکات بهداشتی امکان پذیر است.
مقام عالی دولت در استان بوشهر افزود: برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی نیازمند ابزار مناسبی هستیم که بهترین ابزار برای مقابله با انتشار کرونا نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و برخورد با متخلفان است.
گراوند با قدردانی از تلاش هفت ماهه حوزه سلامت استان بوشهر در مبارزه با کرونا اظهار نمود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای بازگشایی بعضی از اماکن و اصناف دستورالعمل هایی را تدوین کرده است که بدون در نظر گرفتن این دستورالعمل ها امکان فعالیت برای آنان وجود ندارد.
استاندار بوشهر افزود: امکان بازگشت به شرایط محدودیت در اماکنی که سلامت مردم در آن تهدید می شود وجود دارد.

وضعیت اخطار با عدم کاهش موارد بستری
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر هم در این جلسه عنوان کرد: آمار موارد روزانه بستری نشان از وضعیت اخطار دارد که اگر جدی گرفته نشود موارد فوتی هم افزوده می شود.
سعید کشمیری اظهار داشت: بر مبنای آمارهای علمی به دست آمده رابطه مستقیمی میان رعایت پروتکل های بهداشتی و کاهش موارد بستری وجود دارد.
وی افزود: هر زمان که رعایت پروتکل های بهداشتی با شرکت در تجمعات، مراسم ها و سفرها جدی گرفته نشده، متعاقب آن آمار موارد بستری کرونا در بیمارستان های استان افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه آموزش نقش اساسی در جلوگیری از مبتلا شدن به دانش آموزان مدارس دارد، تصریح کرد: به جهت اینکه از انتشار کرونا میان دانش آموزان جلوگیری نماییم در گام اول باید آموزش رعایت پروتکل های بهداشتی را به شکل جدی دنبال نماییم.
1399/06/23
21:50:10
5.0 / 5
1600
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است