اعمال محدودیت های جدید در اروپا همزمان با موج دوم كرونا در منطقه

اعمال محدودیت های جدید در اروپا همزمان با موج دوم كرونا در منطقه

به گزارش دكتر میوه امروز (جمعه) با عبور شمار مبتلایان جهانی كرونا از ۳۰ میلیون نفر و اخطار سازمان جهانی بهداشت نسبت به «میزان نگران كننده انتقال»، بخش های وسیعی از اروپا برای پیشگیری از شیوع آن محدودیت های گسترده جدیدی اعمال كردند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، انگلیس تجمعات را محدود کرده و فرانسه مقرر است محدودیت های جدیدی را برای شهرهای بزرگ ایجاد کند و این در شرایطی است که دولت های سراسر قاره اروپا در حال مبارزه با فعالیت جدید بیماری کووید-۱۹ هستند.
بیشتر از ۹۵۰ هزار نفر از زمان شیوع کروناویروس تابحال جان خویش را از دست داده اند که از این آمار بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر متعلق به اروپا بوده است.
هانس کلوگه، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا اظهار داشت که بعد از ثبت ۵۴ هزار مورد مبتلا شدن در هفته گذشته در این قاره "باید زنگ خطری" در منطقه به صدا درآید، چون که این آمار یک رکورد جدید به حساب می آید.
کلوگه در یک کنفرانس خبری آنلاین از کپنهاگ اظهار داشت باآنکه این اعداد نشانه تست گیری گسترده تری است اما همینطور میزان نگران کننده انتقال را در سرتاسر منطقه نشان داده است.
فعالیت مجدد کرونا در مادرید، پایتخت اسپانیا هم شروع شده و بسیاری خواهان اقدام "قاطع" در مقابل این شیوع از دولت مرکزی شدند که مقرر است محدودیت های جدیدی را تعیین کند.
مقامات مادرید اخطار دادند که سیستم مراقبت های بهداشتی منطقه تحت فشارهای فزاینده ای قرار دارد. از میان پنج تخت بیمارستان یک تخت در بین موج دوم بیماری کووید-۱۹ توسط بیماران کرونایی اشغال می شود.
بعد از آنکه مقام ارشد بهداشت منطقه ای اروپا در روز چهارشنبه احتمال افزایش شیوع در مناطق را اعلام کرد، اضطراب در مورد احتمال بازگشت به قرنطینه هم در حال افزایش می باشد.
در انگلیس هم محدودیت های جدید از امروز شروع می شود. بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور اخطار داد که امکان دارد رستوران ها زودتر تعطیل شوند تا از "دومین اوج" عفونت جلوگیری شود.
حدود دو میلیون نفر در شمال شرقی انگلیس همچون در شهرهای نیوکاسل و ساندرلند دیگر اجازه ملاقات با مردم در خارج از خانه خویش را ندارند و مکان های تفریحی باید تا ساعت ۱۰ شب بسته شوند.
روز دوشنبه دولت در سرتاسر انگلیس قوانینی وضع کرد که معاشرت را به گروه های شش نفره یا کمتر محدود کند، چونکه موارد روزانه مبتلا شدن به سطحی افزایش یافته که از اوایل ماه مه دیده نشده است.
مقامات فرانسوی همینطور در حال آماده سازی محدودیت های شدیدتر در چندین شهر برای پیشگیری از فعالیت مجدد کرونا هستند. این کشور طی هفته گذشته تقریباً ۱۰ هزار مورد جدید مبتلا شدن در روز را ثبت کرده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر بهداشت این کشور بعد از اعمال محدودیت در مجامع عمومی در این هفته در بوردو و مارسی اظهار داشت که در لیون و نیس هم تا روز شنبه قوانین جدید اعمال می شود.
منبع:

1399/06/28
14:56:31
5.0 / 5
1975
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است