در گفت وگو با دكتر میوه اعلام شد:

تامین 1 5میلیون واكسن آنفلوآنزا برای افراد پرخطر

تامین 1 5میلیون واكسن آنفلوآنزا برای افراد پرخطر

به گزارش دكتر میوه رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واكسن وزارت بهداشت با اشاره به تامین 1.5 میلیون دوز واكسن آنفلوآنزا برای شبكه های بهداشتی در مرحله اول، اظهار داشت: بعد از تحویل واكسن، كار توزیع آن نیز شروع می شود.


دکتر سید محسن زهرایی در گفت و گو با ایسنا، درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا در شبکه بهداشتی، اظهار داشت: به محض آنکه واکسن آنفلوآنزا در اختیار معاونت بهداشتی قرار گیرد کار توزیع آن بین مراکز هم آغاز خواهد شد. توزیع ابتدا از دانشگاه های علوم پزشکی آغاز می شود و سپس بین مراکز عملیاتی پخش خواهد شد؛ البته فرایند توزیع ممکنست چند روز طول بکشد اما، موضوعی که واضح است این است که تا روز شنبه (۵مهرماه) واکسن آنفلوآنزا در مراکز بهداشتی برای تزریق توزیع نخواهد شد.

وی با اعلان اینکه آغاز پروسه توزیع واکسن در مراکز به معنای آن نیست که از همان روز واکسن در اختیار تمام مراکز است، اظهار نمود: طبیعتا کار توزیع چند روزی زمان می برد و بعد از آن گروه های پرخطر با اولویت بندی های اعمال شده واکسن دریافت خواهند کرد.

زهرایی افزود: خانم های باردار، کارکنان بیمارستان ها و کارکنان حِرَف پزشکی که در رابطه با بیماران احتمالی هستند، در اولیت دریافت واکسن آنفلوآنزا قرار دارند و می توانند بعد از توزیع واکسن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند تا واکسن دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: فراخوانی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا داده نمی گردد، افرادی که مشمول دریافت واکسن از شبکه های بهداشتی درمانی می شوند می توانند طی تماس تلفنی با مرکز بهداشتی که تحت نظر آن هستند از آغاز انجام واکسیناسیون آنفلوآنزا باخبر شده و اقدام نمایند.

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مقرر است حدودا ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا در این مرحله در اختیار معاونت بهداشتی قرار گیرد، اشاره کرد: واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطرِ تحت پوشش شبکه بهداشتی به شکل رایگان توزیع می شود و افراد عادی با مراجعه آزاد به این مراکز نمی توانند واکسن دریافت نمایند.منبع:

1399/07/04
13:10:16
5.0 / 5
1316
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است