پزشكان انگلیسی:

واكسن كرونا نوشدارو نیست

واكسن كرونا نوشدارو نیست

متخصصان علوم پزشكی در انگلیس می گویند: بعید است واكسن كووید-19 از ابتلای مردم به بیماری جلوگیری كند و احیانا تنها عوارض آنرا تخفیف می دهد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، این متخصصان به وزرای کابینه بریتانیا گفته اند: اولین واکسنی که مطابق با مقررات باشد، تنها تا حدی موثر خواهد بود.
یک منبع موثق به نشریه "تایمز" گفته است زمانی که واکسن کرونا در اختیار عموم گذاشته شود، کشور باید با احتیاط عمل کند برای اینکه مایه کوبی های اولیه مصونیت نمی دهند.
دانشمندان می گویند: بنظر می رسد که نتیجه محتمل در کوتاه مدت و میان مدت، یافتن یک یا دو دوز واکسنی است که از شدت عوارض بیماری بکاهد.
مقرراتی چون حفظ فاصله گیری در اجتماع باید با عرضه واکسن همچنان ادامه یابد تا روند سرایت عفونت کرونا کنترل شود
روز سه شنبه، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در بازدید از یک مرکز تولید واکسن در آکسفوردشایر اظهار داشت: دانشمندان برجسته در آکسفوردشایر و سراسر بریتانیا در صدر کوشش های جهانی برای تولید یک واکسن امن هستند که ویروس کرونا را شکست دهد. اگر یکی از این واکسن ها موفقیت آمیز باشد، باید آماده توزیع هرچه سریع تر آن در بین شهروندان بریتانیا باشیم.
روز دوشنبه نیز "کریس ویتی"، مشاور علمی ارشد دولت انگلیس اظهار داشت: علم بموقع خود به نجاتمان خواهد آمد.
اما دانشمندان علوم پزشکی در این مطالعه هشدار داده اند که واکسن، "نوشدارویی" برای شکست ویروس کرونا که همچنان شیوع دارد، نیست.
هرچند مزایای واکسن شامل کاهش خطر تشدید بیماری در مبتلایان و عوارض ناشی از کووید-۱۹ است اما واکسیناسیون به مدلول بازگشت به زندگی عادی نخواهد بود.
ویتی اظهار داشت که در مقایسه با واکسن آنفلوآنزا، واکسن کرونا احیانا تنها میان ۴۰ تا ۶۰ درصد موثر خواهد بود.
تیم دانشمندان آکسفورد که در حال تولید واکسن هستند، می گویند هدفشان ایجاد ۵۰ درصد مصونیت در مقابل ویروس کروناست.
در عین حال، دانشمندان معتقدند که واکسن ابزار ارزشمندی برای نصف کردن خطر مبتلاشدن به ویروس می باشد.
تولیدکنندگان واکسن کرونا می گویند که هدفشان عرضه واکسن در نیمه نخست سال آینده است.
دکتر "چارلی وِلِر"، رئیس بخش واکسن بنیاد "وِلکام" نیز می گوید: مقرراتی چون حفظ فاصله گیری در اجتماع باید با عرضه واکسن همچنان ادامه یابد تا روند سرایت عفونت کرونا کنترل شود.
دکتر ولر به نشریه تایمز اظهار داشت: ما باید انتظارات مردم را در مقابل قابلیت اولین واکسن ها مدیریت نماییم.
هرچند مزایای واکسن شامل کاهش خطرِ تشدید بیماری در مبتلایان و عوارض ناشی از کووید-۱۹ است اما واکسیناسیون به مدلول بازگشت به زندگی عادی نخواهد بود
تصور کلی بر این است که مردم یک ماه بعد از مایه کوبی اولین واکسن، به واکسن یادآوری دیگری نیازمندند. باتوجه به سیستم ایمنی بدن فرد، برخی باید دو واکسن کاملا متفاوت مایه کوبی کنند.
در هفته ای که گذشت فاش شد که متخصصان انگلیسی قصد دارند در اوایل سال آینده در یک رشته "آزمایش های چالشی"، واکسن حاوی ویروس کرونا را به داوطلبان سالم تزریق کنند.
نشریه فایننشال تایمز گزارش داده است که به داوطلبان، نخست واکسن کرونا و سپس یک دوز چالشی کووید-۱۹ مایه کوبی خواهد شد.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت - چاپ انگلیس، آزمایش های چالشی قبل تر در مورد واکسن مالاریا، حصبه و آنفلوآنزا انجام شده است اما برخلاف آن بیماری ها، هنوز هیچ درمان تثبیت شده ای برای کووید-۱۹ وجود ندارد.1399/07/06
13:03:35
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است