در نامه ای به رئیس جمهور تاكید شد؛

مسافرت ها منجر به فاجعه انسانی می شود

مسافرت ها منجر به فاجعه انسانی می شود

رئیس مجمع عمومی نظام پزشكی، در نامه ای به رئیس جمهور، بر لزوم توجه و اهتمام ویژه به تاكیدات سازمان نظام پزشكی در جهت مبارزه موثر با اپیدمی كووید ۱۹ تاكید نمود.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، در نامه عباس آقازاده مسرور رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، عنوان شده است: همانطور که طی مقالات، بیانیه ها و مصاحبه های مکرر مسئولین سازمان نظام پزشکی کشور طی ۶ ماه اخیر به روشنی بیان شده و به دفعات در مصاحبه ها هم بر اجرای این پیشنهادها تاکید لازم صورت گرفته است، در این مقطع حساس لازم می دانیم تا موارد ذیل را به استحضار رسانده و اجرای کامل آنها را به منظور مبارزه موثر با همه گیری بیماری کووید ۱۹ و دفاع از سلامتی مردم ایران خواهان شویم.
۱- در جهت اجرای اکید و هدفمند روش فاصله گذاری اجتماعی لزوم دارد به هشدارهای سازمان نظام پزشکی در ارتباط با بازگشایی مدارس در تمامی سطوح و برگزاری حضوری کلاس ها که با نگاهی غیرکارشناسانه به دفعات از جانب وزیر آموزش و پرورش و همکاران ایشان مورد تاکید قرار می گیرد، توجه گردد. در شرایط کنونی استفاده از سیمای جمهوری اسلامی ایران (تلویزیون) و دایر کردن برنامه های آموزشی در چند کانال که در سرتاسر کشور با کمترین هزینه قابل استفاده باشد، مورد تاکید است. بدیهی است سایر روش های غیر حضوری آموزشی در صورت وجود زیرساخت لازم در میان دانش آموزان و مدارس؛ همچنان بعنوان پایه آموزش در شرایط کنونی مورد تاکید است. این تاکید شامل وزارت علوم؛ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هم می شود. بسیار آشکار است که حضور میلیون ها نفر دانشجو در کلاس ها؛ غذاخوری ها و سایر محیط های دانشجویی بهترین بستر رشد و گسترش اپیدمی کووید ۱۹ و آنفلوانزا است.
۲- در شرایط اپیدمی بیماری کووید ۱۹، لزوم توجه به عزاداری مردم در روزهای اربعین حسینی بر کسی پوشیده نیست؛ همانطور که در سخنرانی ها و دستورات مقامات عالی دولت هم بر رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام تاکید فراوان شده است، آنچه که در شرایط فعلی شاهد آن هستیم همچون بسته شدن مرزهای عراق و عدم برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی، نشان دهنده توجه مسئولین به سلامتی شیعیان ائمه اطهار (علیهم السلام) است. در چنین اوضاعی باید از برگزاری تجمعات غیرقانونی و تحرکات افرادی که به نظر می آید حتی دستورات مراجع تقلید و مقام معظم رهبری را هم بر نمی تابند و از اساس با مستمسک قرار دادن احساسات پاک مذهبی مردم به دنبال کسب و کار سودجویانه خود هستند؛ اکیداً و شدیداً جلوگیری نمود.
۳- اعلام تعطیلی در مراکزی از شهر تهران که با اخطار ستاد مقابله با کرونا تهران بزرگ در دست انجام است، اقدام پسندیده ای بوده اما بیم آن می رود که به دنبال تعطیلی بعضی از مراکز و هم تعطیلی اربعین حسینی، موج مسافرت های غیر ضروری به سمت شمال کشور و مناطق زیارتی بار دیگر به راه افتد. مسافرت میلیون ها نفر بدون مراعات هیچ گونه ضابطه بهداشتی به مناطق یاد شده مساوی خواهد بود با فاجعه انسانی (افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر بیماران) در این مناطق و کل کشور؛ بنابراین به آن ستاد محترم اخطار داده می شود تا با خروج از برخورد انفعالی از مسافرت های غیر ضروری در این موقعیت اکیداً جلوگیری نماید. اقتصاد ملی، توانایی های فنی و علمی و هم قدرت دفاعی این مملکت با پیشگیری از مسافرت های غیرضروری کوچک ترین صدمه ای نخواهد دید.
۴- توجه ستاد ملی مقابله با کرونا را به وضعیت بهداشتی و میزان شدت و حدت اپیدمی کرونا در زندان های سراسر کشور جلب نموده و اکیداً خواستاریم ستاد رأسا بر اجرای ضوابط بهداشتی در زندان ها و پادگان ها و هر جایی که تجمعی از هموطنان وجود دارد، نظارت نماید و به گزارش های بوروکراسی اداری موجود در این موارد اکتفا نکند.


منبع:

1399/07/16
14:01:14
5.0 / 5
1321
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است