كوچكی نژاد:

مردم به استان های شمالی سفر نكنند

مردم به استان های شمالی سفر نكنند

دكتر میوه: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم پرهیز مردم از سفر به استان های شمالی بر لزوم سخت گیری بیشتر در رعایت پروتكل های بهداشتی تاكید نمود.


جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با شروع فصل سرما و بارندگی خصوصا در استان های شمالی خطر کرونا بسیار جدی است خصوصاً این که آنفلوآنزا هم در این ایام طغیان می کند و بستری را برای ورود و رشد کرونا فراهم می آورد.
وی افزود: متاسفانه سفرها به خصوص به سمت گیلان و مازندران شدت گرفته و این مشکلاتی را به وجود می آورد پس ما از مردم می خواهیم به استان های شمالی سفر نکنند. این استانها چند برابر تهران با خطر کرونا مواجهند و خطر آنفلوآنزا هم به آن اضافه شده است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: شیوع ویروس کرونا تا چند ماه آینده به یک سالگی نزدیک می شود و ما باید روش های مناسب تری را برای مقابله با این بیماری به کار بگیریم. باتوجه به این که کشور ما با بحران اقتصادی مواجه می باشد تعطیلی مجموعه ها و دستگاه ها راهکار مناسبی برای ما نیست و بجای آن نیز بهتر است بهداشت فردی تقویت شود و نظارت بیشتری بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت گیرد. از طرفی بیمارستان ها نیز باید توسعه یابد. تعطیل کردن راحت ترین راه است و کار و زندگی مردم را نمی گردد تعطیل کرد.
وی با بیان این که در خیلی از کشورهای دنیا کارهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی با رعایت پروتکل ها ادامه می یابد، افزود: بنظر می رسد باید در رعایت پروتکل ها سختگیری بیشتری صورت گیرد. ما بحران اقتصادی داریم و نمی توانیم بحران دیگری برای کشور ایجاد نماییم جامعه ما کشش این را ندارد و باید میدان کار و تلاش باز باشد.
کوچکی نژاد با بیان این که ممانعت از انجام سفرهای برون شهری راهکار موفقی نبوده، اظهار داشت: این کار یک دفعه انجام شد اما موفقیت آمیز نبود نمی گردد جلوی سفر افراد را گرفت و دروازه شهرها را بست. بنظر می رسد آنچه ما بیشتر نیاز داریم فرهنگ سازی برای رعایت بیشتر و بهتر پروتکل هاست.
منبع:

1399/07/17
13:13:42
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است