مدیركل انتقال خون استان مركزی هشدار داد؛

كاهش 15درصدی اهدای خون دراستان مركزی

كاهش 15درصدی اهدای خون دراستان مركزی

به گزارش دكتر میوه مدیركل انتقال خون استان مركزی با اشاره به كاهش 15 درصدی اهدای خون نسبت به زمان مشابه سال قبل اظهار داشت: مردم در ایام كرونائی این اداره كل را در امر اهدای خون را یاری كنند.فاطمه سادات مهدویانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: هم اکنون باتوجه به شیوع موج سوم کرونا و محدودیت های کرونائی تردد مردم در سطح شهر و به تبع آن مراجعه افراد به مراکز و پایگاه های انتقال خون کاهش یافته است.
وی افزود: باتوجه به آغاز تعطیلی ها از هفته آتی و اعمال محدودیت های بیشتر از مردم انتظار می رود اهدای خون را در این شرایط جز کارهای ضروری مد نظر قرار دهند.
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی اظهار داشت: هم اکنون به تمامی گروه های خونی نیاز است.
به گفته وی از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا در مراکز انتقال خون استان تمامی پروتکل ها به خوبی رعایت شده و به مردم این اطمینان خاطر داده می شود که هیچ خطری آنها را تهدید نمی نماید. در بدو ورود اهدا کنندگان تب سنجی، ضدعفونی دست ها و… انجام می شود.
وی باتوجه به نیاز مراکز درمانی به فرآورده های خونی، از مردم درخواست نمود که برای امر خداپسندانه اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند تا بتوان به درمان بیماران کمک کرد.
به گفته مهدویانی پذیرش اهدا کنندگان در مرکز انتقال خون شهید شیرودی در شهر اراک بامداد ها از ساعت ۱۳-۸ و عصر ساعت ۱۹-۱۴ و در شهر ساوه بامداد ها از ساعت ۱۳- ۷ و در شهرستان های دلیجان، خمین، آشتیان و محلات یک روز در هفته انجام می شود.
وی عنوان کرد: در مهر ماه سال جاری ۲ هزار و ۴۷۲ نفر موفق به اهدا خون شدند که ۱۳۷ نفر اهدا کننده خانم، ۷۳۹ نفر اهدا کننده باسابقه، ۳۰۲ نفر نیز اهدا کننده بار اول و یک هزار و ۴۲۶ نفر نیز اهدا کننده مستمر بودند.
به گفته مدیرکل انتقال خون استان مرکزی ۳۳ نفر از بهبود یافتگان کرونا به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که ۲۷ نفر توانستند پلاسمای خون را اهدا کردند.
مهدویانی افزود: افراد بهبود یافته از کووید ۱۹ یک ماه بعد از بهبودی کامل می توانند به مراکز انتقال خون مراجعه و پلاسما خودرا اهدا کنند.
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی اظهار داشت: مردم بوسیله سامانه نوبت دهی اینترنتی nobatdehi.ibto.ir می توانند بعد از ثبت نام در امر اهدای خون اقدام نمایند.


منبع:

1399/08/27
21:08:53
5.0 / 5
1322
تگهای خبر: اینترنت , بیمار , درمان , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است