معاون علوم پزشكی شیراز اعلام كرد

مرگ ۳۵ بیمار در فارس، كاهش تعداد بیماران

مرگ ۳۵ بیمار در فارس، كاهش تعداد بیماران

به گزارش دكتر میوه فارس برگریزان خزان كرونا در استان فارس به فوت ۳۵ نفر دیگر از بیماران طی ۲۴ ساعت گذشته، تداوم دارد.


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز شنبه ۸ آذر در عرضه گزارش در ارتباط با آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، به خبرنگاران اظهار داشت: با مرگ ۳۵ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع جانباختگان ناشی از این بیماری از آغاز شیوع در استان فارس، به ۲۴۲۷ نفر رسیده است.
دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به اینکه تا بامداد امروز، شنبه هشتم آذر ۴۹۰ هزار نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان فارس بررسی شده است، شمار افراد با تست مثبت قطعی از ابتدا تابحال در فارس را ۱۴۴ هزار و ۵۸۵ نفر ذکر کرد.
وی همینطور اظهار داشت: الان ۲۱۷۴ بیمار مشکوک یا دارای علامت کووید۱۹ در بیمارستان های فارس بستری هستند که از میان آنان ۳۷۰ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.
همتی با آرزوی سلامتی برای مبتلایان، از بهبودی ۱۳۰ هزار و ۳۲۳ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس از آغاز شیوع این بیماری تابحال اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه معادل ۹۰ درصد از مجموع مبتلایان به این بیماری، در استان فارس بهبود یافته اند.
آمار مبتلایان به کرونا در فارس
او بیشترین تعداد موارد مبتلا شدن به بیماری کووید۱۹ در استان فارس را در ارتباط با شیراز دانست و اظهار داشت: تابحال ۷۲ هزار و ۸۸۳ مورد مثبت قطعی در شهرستان شیراز مشخص شده است.
همتی اظهار داشت: از کل بیماران بیماران شناسایی شده در فارس، ۳ هزار و ۹۸۵ مورد در شهرستان کازرون، ۳ هزار و ۶۸۵ مورد در مرودشت، ۳هزار و ۴۶۱ مورد در فیروزآباد، دو هزار و ۳۹۱ مورد در آباده، دو هزار و ۳۵۲ مورد در ممسنی، دو هزار و ۳۲۲ مورد در داراب، دو هزار و ۳۲۱ مورد در کوار، هزار و ۷۲۹ مورد در سپیدان، هزار و ۴۶۱ مورد در استهبان، هزار و ۲۹۵ مورد در اقلید، هزار و ۲۷۷ مورد در نی ریز، هزار و ۲۵۷ مورد در زرین دشت، هزار و ۲۴۵ مورد در قیروکارزین، هزار و ۱۸۳ مورد در کوه چنار، هزار و ۱۵۸ مورد خرم بید، هزار و ۹۴ مورد در زرقان، هزار و ۲۱ مورد در لامرد، ۹۷۳ در مورد رستم، ۹۳۲ مورد در پاسارگاد، ۸۶۶ مورد در فراشبند، ۸۵۳ مورد در خرامه، ۷۸۵ مورد در ارسنجان، ۶۳۴ مورد در سروستان، ۶۲۳ مورد در مُهر، ۵۱۴ مورد در بوانات، ۴۶۳ مورد در بیضا، ۴۰۷ مورد در بختگان و ۳۴۸ مورد در سرچهان بوده است.
کاهش آمار ورودی بیماران به مراکز درمانی
معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قدردانی از شهروندانی که اصول بهداشتی سفارش شده را بخصوص در روزهای اجرای محدودیت ها رعایت می کنند، خواهان پرهیز از حضور غیرضروری در معابر شهری شد و اعلام نمود: همکاری مردم سبب کاهش آمار ورودی مبتلایان به مراکز منتخب درمان سرپایی سلامت (۱۶ ساعته) و بیمارستان ها شده که استمرار آن، نیازمند رعایت پروتکل های بهداشتی از جانب مردم است.
رفتن به پزشک و بیمارستان را به تاخیر نیندازید
همتی از مردم خواست تا اگر به تشخیص پزشک، نیازمند بستری شدن هستند، بدون وقفه به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه نموده تا اقدامات موردنیاز برای عرضه خدمات تکمیلی درمانی عرضه شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخطار داد: بررسی ها نشان داده است افرادی که به دستور پزشک، احتیاج به بستری شدن داشته و دیر به مراکز درمانی مراجعه نموده یا رجوع نکرده اند، در فرایند درمان با مشکلات جدی رو به رو شده اند.
منبع:

1399/09/08
21:31:08
5.0 / 5
928
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است