محدود شدن سفر حتی در نوروز

محدود شدن سفر حتی در نوروز

به دنبال مصوبه اخیر کمیته عالی نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی مدیریت کرونا در خصوص ممنوعیت تبلیغ سفر و مشوق های آن در تمام تعطیلات پیش رو حتی نوروز، معاون گردشگری اظهار داشت: این مصوبه به مدلول تعطیلی کامل سفر نیست؛ سفر با رعایت پروتکل های بهداشتی درحال انجام است.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، کمیته عالی نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی مدیریت کرونا در جلسه ای که با مسؤولیت معاونت بهداشت وزارت بهداشت تشکیل شد و نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در آن حضور داشت، مصوب کرد: "وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری سایر ارگان ها و سازمان های ذیربط مدیریت اطلاع رسانی و نظارت مناسب سفرها را به خصوص در روزهای فاطمیه، عید نوروز و سایر مناسبت ها و تعطیلات پیش رو به عهده گیرد و از تبلیغات و مشوق های افزایش سفر نظیر بلیت و تورهای تخفیف دار و امثال آن جلوگیری شود.
همین طور وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدامات لازم برای اتصال به سامانه «ماسک» وزارت بهداشت برای ممانعت از ورود افراد مبتلا به بیماری کووید- ۱۹ به مناطق اقامتی و گردشگری را انجام دهد.
وزارت راه و شهرسازی نیز باید نظارت لازم بر ظرفیت مسافرگیری اتوبوس های بین شهری مطابق پروتکل های وزارت بهداشت را داشته باشد و تدابیر لازم برای ایجاد تهویه مناسب در اتوبوس ها را اتخاذ کند. همین طور قرار شد وزارت راه و شهرسازی علاوه بر کنترل سلامت مسافران از نظر مبتلاشدن به بیماری کووید- ۱۹ هنگام صدور بلیت، هنگام سوار شدن مسافران نیز سلامت آنان را به صورت الکترونیکی کنترل کند."
این مصوبه درحالی صادر شده که تا پیش از این، پیش بینی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر بهبود وضعیت سفرهای داخلی و کسب وکارهای گردشگری در تعطیلات نوروز بود.
ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ درباره شرایط سفر با توجه به این مصوبه، به ایسنا اظهار داشت: سفر تعطیل نیست و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام می باشد.
از شروع آذرماه با تشدید ویروس کرونا، سفرهای بین شهری با خودرو شخصی ممنوع و مشمول جریمه مالی شده است. ستاد مدیریت کرونا نیز سفر افراد مبتلا به کرونا را با وسایل نقلیه عمومی ممنوع کرده است. این محدودیت ها همچنان تمدید شده و برقرار است. درحال حاضر محدودیتی برای سفر با وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس، قطار، هواپیما و کشتی وجود ندارد، هرچند این وسایل نقلیه باید با ۶۰ درصد ظرفیت خود، مسافر بپذیرند و به افراد مبتلا به ویروس کرونا نیز خدمات سفر ندهند.1399/10/02
17:26:31
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است