چند راهكار برای جلوگیری از غمگینی و بی حوصلگی در همه گیری كرونا

چند راهكار برای جلوگیری از غمگینی و بی حوصلگی در همه گیری كرونا

دکتر میوه: معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیام هایی آموزشی را بمنظور جلوگیری از بروز «غمگینی و بی حوصلگی در همه گیری ویروس کرونا» منتشر نمود.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیام های آموزشی را بمنظور جلوگیری از بروز «غمگینی و بی حوصلگی در همه گیری ویروس کرونا» منتشر نمود.

با شیوع ویروس کرونا تجربه اضطراب و نگرانی طبیعی بوده و از سویی در قرنطینه خانگی ماندن ممکنست موجب غمگینی، بی حوصلگی و ترس شود؛ در همین راستا با انجام برخی امور به آسانی می توان از بروز این عوارض جلوگیری کرد.

معاونت بهداشت سفارش کرده است در دوران کرونا، در مورد احساس و نگرانی های خود با دوستان و خانواده صحبت کنید و بوسیله تماس تلفنی و تصویری با عزیزانتان در ارتباط باشید.
در دوران شیوع این بیماری بهتر است انجام کارهای هرچند کوچک در منزل را فراموش نکنید؛ خودرا سرگرم کرده و به کارهایی مانند کتاب خواندن، فیلم دیدن و بازی که قبلا برایتان لذت بخش بوده بپردازید.
همین طور در ادامه این متن آموزشی ضمن تاکید بر اینکه ورزش در منزل و یا قدم زدن در مکانی خلوت را در این دوران هیچ گاه پشت گوش نیندازید، عنوان شده نظم زندگی خودرا مثل ساعت خواب و وعده های غذایی در ساعات مشخص، حفظ کنید.
بهتر است برنامه ریزی برای داشتن فعالیت بدنی روزانه را فراموش نکرده و برای یک روز یا یک هفته، هدف های کوچک برای خود تعیین کنید تا برای انجام آنها انگیزه داشته باشید.
بر طبق این سفارش ها هیچ گاه به این مساله که در آینده چه اتقافی رخ خواهد داد، فکر نکنید؛ روی «اکنون» و «اینجا» تمرکز کنید؛ روش های آرام سازی عضلانی را یاد بگیرید و به کار ببرید.
فراموش نکنید که همه گیری ویروس کرونا، دوره ای کوتاه و گذرا است. بدین سبب هیچ گاه از الکل، سیگار، مواد مخدر و محرک برای مقابله با احساس و افکار منفی استفاده نکنید.
در صورت داشتن نشانه های آزاردهنده نظیر افکار منفی باوجود به کارگیری روش های خود مراقبتی، با پزشک، روانشناس یا روانپزشک مشورت کنید و بدون تجویز پزشک برای مقابله با احساس و افکار منفی از دارو استفاده نکنید.
منبع:

1399/10/08
13:04:14
0.0 / 5
1172
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است