دكتر زالی خبر داد

لغو كلیه امتحانات حضوری دانش آموزان تهرانی

لغو كلیه امتحانات حضوری دانش آموزان تهرانی

دکتر میوه: فرمانده ستاد کرونای استان تهران از لغو امتحانات حضوری دانش آموزان تهرانی در تمامی پایه ها آگاهی داد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه برمبنای آخرین تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی کرونا تقریباً تمام امتحانات حضوری دانش آموزی ملغی شده است، اظهار داشت: حضور کلیه دانش آموزان به صورت کامل حتی برای پایه های اول و دوم نیز منتفی است.
وی در ارتباط با شهر تهران، اظهار داشت: شهر تهران چون در وضعیت نارنجی به سر می برد و کارهای حضوری مدارس جزو محدودیت های کرونائی است، بدین سبب در تهران آزمون ها و امتحانات، مجازی و غیر حضوری باید اجرا شود.
آخرین اخبار از واکسن های وارداتی و تولید داخل
دکتر زالی همین طور درباره آخرین اخبار واردات واکسن کرونا و تولید واکسن داخلی نیز اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۶ شرکت در عرصه جهانی در زمینه تحقیقات و پژوهش بر روی واکسن کرونا کار می کنند که از این تعداد ۱۲ مورد از باقی شرکتها جلوتر هستند که همچون می توان به شرکت سینوفارم چین اشاره نمود که از متداول ترین انواع واکسن ها بوده و در کنار مدرنا، فایزر و آسترازانکا در مرحله توزیع جهانی است.
وی با تاکید بر اینکه برای تامین واکسن ها به یک سبد متنوع نیاز داریم، اظهار داشت: چونکه مکانیزم ساخت در زمینه واکسن های وارداتی متنوع و متفاوت می باشد و طبیعتاً باید دقت کنیم که اثربخشی بیشتری داشته باشند.
وی در ارتباط با واکسن چینی مطرح کرد: واکسن چینی یک تفاوتی با واکسن های دیگر دارد به این صورت که مجموعه کل ساختار ژنومی ویروس در تهیه واکسن مورد استفاده قرار گرفته ولی تکنولوژی بعضی از واکسن های دیگر برپایه mRNA بوده و این تفاوت های ساختاری وجود دارد.
زالی افزود: البته در کنار بحث واردات مکفی که جزو مطالبات عمومی است و باید با چابکی در زمینه تامین آن به خصوص برای گروه های اولویت دار و لطمه پذیر اقدام گردد، در ایران خبرهای خوبی نیز در ارتباط با توسعه واکسن داخلی وجود دارد، به شکلی که هم اکنون ۳ تا ۵ پلت فرم آماده شده که از نظر زمانی و درنوردیدن مطالعات انسانی زمان اندکی باهم فاصله دارند و به زودی شاهد شکل گیری بعضی از این پلت فرم ها در کلینیکال ترایال انسانی در ایران خواهیم بود. تا حالا مطالعات انجام شده در بخش های پری کلینیکال و آزمون های حیوانی بسیار امیدبخش، موثر، کارا و ایمن بوده است.
رئیس ستاد کرونای استان تهران همین طور در ارتباط با تعداد واکسن های مورد نیاز در کشور، عنوان کرد: به جهت اینکه بتوان یک مصونیت عمومی در جامعه ایجاد کرد باید ۷۰ درصد آن جامعه مورد واکسیناسیون قرار بگیرند، اما در هیچ کجای دنیا با این شتاب امکان واکسیناسیون وجود ندارد و پیش بینی می شود که در عرصه جهانی بین ۱۸ تا ۲۴ ماه برای دستیابی به این رکورد اختلاف زمانی وجود دارد.
وی ادامه داد: با این وجود طبیعتاً در همه کشورها همچون ایران گروه های پرخطر و به خصوص سالمندان دارای بیماریهای زمینه ای و پرخطر، سالمندان در گروه های سنی مختلف، بانوان باردار، گروه های پرخطر و دارای بیماریهای خاص و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درمانی در خط مقدم و افراد در خانه های سالمندان در اولویت دریافت واکسن هستند.
ضرورت تدوین یک برنامه منسجم آینده نگارانه و پیشگیرانه برای ارتقای بهداشت روان جامعه
دکتر زالی همین طور در حاشیه جلسه هم اندیشی بررسی نتایج اجتماعی روانی ناشی از کرونا، با اعلان اینکه بیماری کرونا یک بیماری چند وجهی است و تبعات اجتماعی، اقتصادی و روانشناختی متفاوتی در جوامع به جا می گذارد، اظهار داشت: در همین راستا لازم بود در شهر تهران که پیچیدگی های خاص خود و شرایط منحصر به فرد و متفاوتی دارد، یک جلسه هم اندیشی با حضور کلیه نهادهای حقوقی و زیربط در مسائل اجتماعی و بعضی از کارشناسان و اندیشمندان حوزه روانشناسی و روانپزشکی اجرا شود.
وی با اشاره به بررسی وضع موجود و لطمه شناسی برون دادها و رخدادهای ناشی از شکل گیری بیماری کرونا در جامعه و بویژه در شهر تهران، عنوان کرد: بر این اساس قرار شد که یک کارگروه منسجم در ذیل ستاد کرونای استان تهران در ارتباط با بحث بررسی و ساماندهی مشکلات روانی و اجتماعی شهر و استان تهران شکل بگیرد.
وی با اشاره به پیشنهادات ارائه شده دراین زمینه، اظهار داشت: تعمیق مطالعات جامعه شناختی و روانشناختی در حوزه عوارض و تبعات کرونا، افزایش سرمایه اجتماعی و بالا بردن و ترویج جلب مشارکت عمومی، ترغیب حمایت های جمعی و کاهش سطح اضطراب و وسواس های عمومی بعنوان عارضه اجتناب ناپذیر بحث اپیدمی ها، توجه به بحث تغییر در الگوی نوین زیستی، ترغیب شهروندان برای مراودات اجتماعی و نگاه لطمه شناسانه به بعضی از برون دادها در زمینه اضطراب و وسواس و تغییرات رفتاری و وجود یک برنامه منسجم آینده نگارانه و پیشگیرانه برای ارتقای بهداشت روان جامعه در این راستا مورد توجه قرار گرفت.
دکتر زالی همین طور با اشاره به زیرساخت های مطلوب تهران در حوزه روانشناسی، اظهار داشت: باید بیش از گذشته با تجمیع این توانمندی ها در جهت پاسخ به نیازهای روانی و اجتماعی که طبیعتا پس از بحران کرونا افزایش شایان توجهی در سطح جامعه خواهد داشت، اقدام نماییم، چونکه مردم بیش از هر زمان دیگری به کاهش تنش نیاز دارند و باید از خدمات روانپزشکان و روانشناسان استفاده مطلوب شود.
رئیس ستاد کرونا در استان تهران با اشاره به پیشنهاد بعدی در این راستا، عنوان کرد: همین طور پیشنهاد شد که در دوران کرونا برای افزایش ظرفیت پاسخ دهی به مطالبات و نیاز عمومی و رو به تزاید مردم و شهروندان در زمینه مشاوره های روانشناسی و گفتمان های آرامبخش و تنش زدا؛ از ظرفیت بیمه پایه استفاده گردد تا مردم بتوانند از خدمات روانپزشکی و روانشناسی با حداکثر حمایت های بیمه ای برخوردار شوند.1399/10/09
12:53:17
0.0 / 5
668
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است