صابریان

افزایش ۷ درصدی ماموریت های اورژانس تهران در ایام آلودگی هوا

افزایش ۷ درصدی ماموریت های اورژانس تهران در ایام آلودگی هوا

به گزارش دکتر میوه رئیس اورژانس تهران اظهار داشت: در 5 روز گذشته بین 5 تا 7 درصد ماموریت های اورژانس تهران در رابطه با بیماران قلبی و تنفسی افزایش داشته همین طور تماس با اورژانس در این 5 روز 10 درصد افزایش داشت.پیمان صابریان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در ۵ روز گذشته بین ۵ تا ۷ درصد ماموریت های اورژانس تهران در رابطه با بیماران قلبی و تنفسی افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: همین طور تماس با سامانه اورژانس تهران در این ۵ روز گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.
رئیس اورژانس تهران سفارش کرد: بیماران قلبی و تنفسی در روزهایی که هوا آلوده است لبنیات بیشتری استفاده کنند، سبزیجات را فراموش نکنند و داخل خانه بمانند.
وی اظهار داشت: به این بیماران سفارش می کنم اگر لازم است به بیرون از خانه بیایند در بازه های زمانی که ترددها کمتر است و به اصطلاح شهر خلوت است از منزل خارج بشوند.
صابریان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا آلودگی هوا می تواند وضعیت افرادی که به کرونا مبتلا هستند را وخیم کند اظهار داشت: فردی که به کرونا مبتلا است باید حتما قرنطینه را جدی بگیرد. بیماری کرونا چون یک بیماری تنفسی است و آلودگی هوا هم مستقیم بر روی سیستم تنفسی تأثیر دارد می تواند وضعیت این افراد را وخیم کند. به همین دلیل است که می گویم افراد مبتلا به کرونا هم برای قطع زنجیره این بیماری و همین طور برای جلوگیری از وخیم شدن وضعیت جسمانی شان در خانه بمانند.
وی افزود: اگر در منزل باشید و برای تهویه هوا پنجره را باز کنید آلودگی هوا خیلی نمی تواند تأثیر بگذارد اما اگر افراد مستقیم در معرض آلودگی هوا در خیابان ها قرار بگیرند آلودگی هوا تأثیر جدی بر آنها می گذارد.
رئیس اورژانس تهران در آخر اظهار داشت: سفارش می کنم بیماران قبلی و ریوی اگر درد قفسه سینه و یا تنگی نفس داشتند با اورژانس حتما تماس بگیرند.


منبع:

1399/10/15
23:52:14
0.0 / 5
1103
تگهای خبر: اورژانس , بیمار , بیماری , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است