نتیجه گرمایش جهان؛

افزایش دو برابری شمار افرادی كه از خشكسالی رنج می برند

افزایش دو برابری شمار افرادی كه از خشكسالی رنج می برند

دکتر میوه: تحقیقات نشان می دهد در اواخر قرن بیست و یکم، مساحت زمین و جمعیتی که با خشکسالی شدید روبرو هستند می تواند بیش از دو برابر افزایش یابد.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، مطالعات پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان نشان میدهد جمعیت تحت تأثیر خشکسالی جهان افزایش خواهد یافت و از ۳ درصد در طول سالهای ۱۹۷۶ تا ۲۰۰۵ به ۷ تا ۸ درصد در اواخر قرن ۲۱ خواهد رسید.
«فرشید فلفلانی»، عضو تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «اگر سطح گرمایش جهانی از متوسط به بالا ادامه داشته و مدیریت آب در وضعیت فعلی خود ادامه یابد، افراد بیشتری از خشکسالی شدید رنج می برند. مناطقی از نیمکره جنوبی که هم اکنون گرفتار کمبود شدید آب هستند، بطور نامتناسبی تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. این افزایش کمبود آب بر امنیت غذایی تأثیر می گذارد و مهاجرت و درگیری انسان را تشدید می کند.»
طبق پیش بینی تیم تحقیقات، کاهش زیادی در ذخیره آب طبیعی زمین در دو سوم جهان اتفاق افتاده که ناشی از تغییرات آب و هوایی است.
وی در ادامه می افزاید: «یافته های ما نگران کننده است. تا به امروز هیچ تحقیقی بررسی نکرده است که چگونه تغییرات آب و هوایی بر ذخیره آب زمین در سطح جهان تأثیر می گذارد. مطالعه ما نخستین تصویر جامع از چگونگی تأثیر گرمایش کره زمین و تغییرات اجتماعی-اقتصادی بر ذخیره آب های زمینی و معنای آن برای خشکسالی تا اختتام قرن است.»
فلفلانی اظهار داشت: «ما به نتایج خود اطمینان زیادی داریم برای اینکه از ده ها مدل استفاده کردیم و آنها در مورد تغییرات پیش بینی شده همسو و هماهنگ بودند.»
محققان بر مدیریت و تعدیل منابع آب بهتر برای جلوگیری از عواقب اقتصادی - اجتماعی بالقوه فاجعه بار کمبود آب در سراسر جهان تاکید دارند.


منبع:

1399/10/26
23:18:16
0.0 / 5
1013
تگهای خبر: پژوهش , دانش , طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است