مخبر:

حال ۱۴ داوطلب واكسن ایرانی كرونا خوب است

حال ۱۴ داوطلب واكسن ایرانی كرونا خوب است

به گزارش دکتر میوه البرز رئیس ستاد اجرائی فرمان امام اظهار داشت: واکسن کرونا وقتی اثر دارد که در اختیار مردم قرار گیرد که در این خصوص ظرف یک ماه آتی به دو تا سه میلیون دز در ماه خواهیم رسید و ظرف سه تا چهار ماه آتی این عدد به 12 تا 14 میلیون می رسد.محمد مخبر در آیین رونمایی از محصولات جدید در حوزه مکمل ها، مواد اولیه دارویی و داروهای ایورمکتین و موکوسیل که روز سه شنبه ۲۹ دی ماه در شهرک دارویی برکت در استان البرز برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباب آخرین روند ساخت واکسن ایرانی کرونا توسط ستاد اجرائی فرمان امام اظهار داشت: این کار طبق پروتکل هایی که وزارت بهداشت تعیین کرده به خوبی پیش می رود و امروز به گروه سوم از آن ۵۶ داوطلب واکسن تزریق خواهد شد.

به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، مخبر درباب وضعیت ۱۴ نفری که قبل از این تست واکسن ایرانی کرونا بر روی آنان انجام شده است هم اظهار داشت: ۱۴ نفری که تا الان واکسن تزریق کرده اند حالشان خوب است و هیچ عوارضی نداشته اند و بیش از آنکه تصور می کردیم جواب داده واکسن حتما جواب خواهد داد.

وی افزود: بحث تولید آزمایشگاهی واکسن یک موضوع است که در ستاد اجرائی از سه مسیر دیگر تا قبل از عید به تست انسانی می رسد و در جاهای دیگر هم این کار دارد انجام می شود اما آن چیزی که مهمست تولید انبوه است یعنی واکسن وقتی اثر دارد که در اختیار مردم قرار گیرد که در این خصوص ظرف یک ماه آتی به دو تا سه میلیون دز در ماه خواهیم رسید و ظرف سه تا چهار ماه آتی این عدد به ۱۲ تا ۱۴ میلیون می رسد که اگر این اتفاق رخ دهد کشور از این لحاط مشکل نخواهد داشت.

مخبر اشاره کرد: در مورد ماسک زمانی حرفی زدیم اما عده ای فکر کردند شعار است اما امروز بیش از ۱۰۰ میلیون ماسک فقط در انبارها موجود است و سه کشور اروپایی و منطقه ای درخواست خرید ماسک از ما دارند در بحث ونتیلاتور هم همین است.

این مسئول افزود: تست سریع را به ما ندادند ولی بچه های ما زیر دو هفته توانستند این کیت را بسازند و امروز یک میلیون کیت در انبار موجود داریم. همین الان شش کشور که سه کشور اروپایی هستند درخواست خرید این کیت را دارند.

وی اشاره کرد: بحث واکسن را در کشور به نقطه ای خواهیم رساند که بیش از نیاز تولید نماییم.

وی در ادامه درباب تولید دارو در کشور هم اظهار داشت: یکی از جهت گیری های جدی ستاد در چند سال قبل بحث پر کردن خلا داروهایی است که در کشور تولید نمی گردد. الان ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز در کشور تولید می شود و سه درصد واردات داریم ولی این سه درصد ۳۵ درصد قیمت تمام شده دارو را تشکیل می دهد.

مخبر اشاره کرد: شهرک دارویی برکت برای این تشکیل شده که هم توسط ستاد اجرائی و هم مردم که اولویت ما هم هستند این سه درصد تولید شود و تا حالا شرکت های مختلفی در این شهرک راه افتاده تا این سه درصد را تامین کنند.

وی درباره رونمایی هایی که امروز صورت گرفت هم اعلام نمود: امروز سه ماده اولیه مربوط به داروهای قلب و عروق و صرع و.. و یک داروی دیگر در بخش کرونا رونمایی گردید.

مخبر با اعلان اینکه از شروع شیوع ویروس کرونا یکی از سیاست های اصلی ما این بود که هر دارویی از هر نقطه دنیا که احتمال اثر داشته مثل رمدسیویر را بسازیم و برخی از داروها را زیر دو هفته ساخته ایم، اظهار داشت: امروز ورمکتین تقریباً جزو داروهایی جدید است که تشخیص این بوده که اثر دارد که زیر یک ماه در کشور ساخته ایم ما جزو چهار کشوری هستیم که توانستیم دارو را تولید نماییم و تا ۹۰ درصد زیر قیمت تمام شده خارجی آنرا در اختیار مردم قرار می دهیم.

مخبر درباب تحریم اخیر هم اظهار داشت: دشمن با مردم ما مشکل دارد با شخصیت های ما مشکل ندارد چون از مردم لطمه دیده است. مردم شاه و آمریکایی ها را بیرون کردند اینکه عقده جدی در دشمن است از مردم است. هر کانونی که به مردم خدمت کند اینها با آن مشکل پیدا می کنند. اولا این تحریم هیچ تاثیری در روند و برنامه های ما ندارد روی شخص من هم هیچ اثری ندارد این یک خباثتی بود که ما می گفتیم و عیان شد و دیدند که یک تشکیلاتی که در خدمت مردم است آن هم در وضعیت کرونا تحریم می کنند و به کوری چشمن دشمن ما بهتر و قویتر از گذشته ادامه خواهیم داد.
رونمایی از محصولات جدید در حوزه مکمل ها، مواد اولیه دارویی و داروهای ایورمکتین و موکوسیل


منبع:

1399/10/30
10:59:26
0.0 / 5
817
تگهای خبر: آزمایش , بهداشت , تولید , طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است