در گفت وگو با دكتر میوه اعلام شد

تزریق بدون عارضه واكسن ایرانی كرونا به ۲۱ تن تا كنون

تزریق بدون عارضه واكسن ایرانی كرونا به ۲۱ تن تا كنون

محقق اصلی پروژه تولید واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرائی فرمام امام (ره) و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به جزئیات روند تزریق این واکسن در پروسه فاز اول مطالعه بالینی، اظهار داشت: اگر همه چیز به خوبی پیش رود، انشالله تا خرداد ماه واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرائی فرمان امام (ره) را خواهیم داشت.دکتر مینو محرز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا که از طرف ستاد اجرائی فرمان امام (ره) در حال انجام می باشد، اظهار داشت: تا حالا واکسن ایرانی کرونا در نوبت اول به ۲۱ نفر تزریق شده است و باید همچنان ادامه یابد. در مرحله اول مطالعه انسانی واکسن عمدتا به بررسی عوارض می پردازیم که تا حالا خوشبختانه این واکسن عارضه جدی نداشته است.

وی اضافه کرد: گروه جدید داوطلبان دریافت واکسن کرونا بطور تدریجی نیز به مطالعه وارد می شوند و در نوبت بعد هم ۱۴ داوطلب دیگر پس از دریافت مجوزها وارد مطالعه می شوند که این مجوزها نیز دریافت شده است. این پروسه تا زمان دریافت واکسن از طرف تمام ۵۶ داوطلب تزریق واکسن ایرانی کرونا در فاز اول، ادامه پیدا می کند. پس از آن نظریه قطعی را درباره فاز اول و نتایج آن ارائه می دهیم و پس از تایید و دریافت مجوزهای لازم، وارد مرحله دوم کارآزمایی بالینی خواهیم شد.محرز با اعلان اینکه فاز اول مطالعه انسانی واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرائی فرمان امام (ره) احیانا تا اواخر بهمن ماه تمام می شود، اظهار داشت: طبق مطالعات فاز دوم مطالعه انسانی احیانا با ۳۰۰ نفر داوطلب شروع می شود.

وی درباره دوز تزریقی این واکسن نیز اظهار داشت: این واکسن در دو دوز در فاصله دو هفته ای تزریق می شود. برخی داوطلبان هم هم اکنون دوز دوم را دریافت کرده اند که آن هم خوشبختانه عارضه ای نداشته است.

محرز با اعلان اینکه اگر همه چیز به خوبی پیش رود، ان شالله تا خرداد ماه واکسن ایرانی کرونای ستاد اجرائی فرمان امام (ره) را خواهیم داشت، اظهار داشت: در صورت موفقیت همه فازها این واکسن خرداد ماه می تواند تولید شود.

وی اظهار داشت: باید توجه کرد که در فاز یک عمدتا عوارض واکسن سنجیده می شود. در فازم دوم علاوه بر بررسی عوارض، میزان اثربخشی واکسن نیز مورد بررسی قرار می گیرد. در فاز دوم ۳۰۰ نفر باید واکسینه شوند. اگر پس از آن همه چیز به خوبی پیش رود، مجوزهای فاز سوم را دریافت می نماییم. باید توجه کرد که در فاز سوم مطالعه بالینی تعداد زیادی واکسینه خواهند شد. البته هنوز بطور دقیق نمی دانم که در فاز سوم چه تعداد داوطلب واکسن را دریافت خواهند کرد.
1399/11/06
14:46:09
0.0 / 5
838
تگهای خبر: تولید , طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است