ذخایر خونی در قم، كاهش یافته است

ذخایر خونی در قم، كاهش یافته است

به گزارش دکتر میوه قم معاون فنی اداره کل انتقال خون استان اظهار داشت: میزان اهدای خون نسبت به زمان مشابه سال قبل 15 درصد کاهش داشته. ذخایر خونی نیازمند کمک مردم است.


دکتر علیرضا کبیری معاونت فنی اداره کل انتقال خون استان قم در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: در ده ماهه اول امسال نزدیک به ۳۴هزار نفر از داوطلبین موفق به اهدای خون شدند. از این تعداد حدود ۱۷هزار نفر اهداکنندگان بین سنین ۱۸ تا ۳۵ سال بودند. ۹۶ درصد از این تعداد آقایان و فقط ۴ درصد خانم ها هستد. این خودش جای تامل دارد و انتظار می رود خانم های استان قم بیشتر در زمینه اهدای خون فعال شوند. در استان قم به ازای ۷هزار نفر جمعیت استان ۲۹ نفر در ۱۰ ماهه اول امسال اهدای خون داشتند که نسبت به سال قبل کاهش داشته. میزان اهدای خون در دی ماه امسال نیز نسبت به دی ماه سال قبل نزدیک به ۱۵ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: با شروع فصل سرما میزان اهدای خون کاهش می یابد در صورتیکه مصرف خون در مراکز درمانی به میزان گذشته باقی مانده است. باتوجه به میزان اهدای خون در دو ماهه اخیر ومیزان مصرف مراکز درمانی ذخایر خونی استان کاهش داشته است. بدین سبب از هم استانی های عزیز دعوت می کنم امر اهدای خون را جز اولویت های خود قرار دهند و بیمارانی را که روی تخت بیمارستان منتظر قطره ای از خون اهدایی آنها هستند تا به بهبودی کامل برسند، فراموش نکنند و به این امر پسندیده اهتمام ورزند.
کبیری اشاره کرد: استان قم برای تهیه داروهای مشتق از پلاسما مثل آلبومین، ایمونوگولوبولین ها و شاخصهای انعقادی مبادرت به تهیه پلاسما و ارسال به شرکت های پالایشگر جهت تولید این فرآورده های دارویی مشتق از پلاسما اهتمام ورزید. بر این اساس هر سال قسمت اعظمی ازپلاسمای تولیدی به این امر اختصاص داده شده است و به شرکت های پالایشگر که خارج استان وجود دارد ارسال می گردد.
منبع:

1399/11/09
15:56:39
0.0 / 5
1019
تگهای خبر: بیمار , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است