پایداری 6 ماهه آنتی بادی های كرونا در بدن

پایداری 6 ماهه آنتی بادی های كرونا در بدن

دکتر میوه: نتایج یک مطالعه نشان میدهد آنتی بادی های کروناویروس دستکم شش ماه بعد از آلوده شدن به این ویروس در بدن باقی می ماند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، در این بررسی مشخص شد آنتی بادیهای کروناویروس در بدن بیشتر افرادی که به ویروس آلوده شده اند حداقل برای مدت شش ماه باقی می ماند.
پژوهشگران در این بررسی مشاهده نمودند در ۹۹ درصد شرکت کنندگان که تست کروناویروس آنان مثبت بوده، آنتی بادی ویروس برای مدت سه ماه بعد از آلوده شدن در بدن باقی مانده درحالیکه در ۸۸ درصد آنتی بادی برای شش ماه کامل وجود داشته است.
پژوهشگران انگلیسی اظهار داشتند: بااینکه نمیتوانیم در مورد چگونگی ارتباط آن با مصونیت مطمئن باشیم اما یافته های بدست آمده نشان میدهد افراد ممکنست حداقل شش ماه بعد از آلوده شدن به کروناویروس در مقابل آن مصون بمانند. همین طور با بررسی های بیشتر می توان تعیین کرد که این مصونیت تا چه مدت زمان ادامه پیدا خواهدنمود.
پژوهشگران انگلیسی در یک بازه زمانی شش ماهه به جمع آوری نمونه خون و اطلاعات مربوط به علایم احتمالی در ۲۰ هزار و ۲۰۰ نفر و فرزندان آنان پرداختند. آنان دریافتند نسبت افرادی که در بدن آنان آنتی بادی کروناویروس مشاهده شده از ۶.۶ درصد در شروع مطالعه به ۸.۸ درصد در آخر بررسی ها رسیده است.
به گزارش دکتر میوه به نقل از اسکای نیوز، همین طور پژوهشگران در بررسی های خود مشاهده نمودند بالاترین میزان آنتی بادی تشخیصی در افراد جوان (۱۳.۵ درصد در بین افراد زیر ۳۰ سال) و کمترین رقم در افراد مسن (۶.۷ درصد در بین افراد بالای ۷۰ سال) بوده است.
منبع:

1399/11/15
13:13:41
0.0 / 5
858
تگهای خبر: پژوهش , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است