۳ استان در صدر موارد مرگ و میر كرونا در كشور

۳ استان در صدر موارد مرگ و میر كرونا در كشور

سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به روند بیماری کرونا در کشور، بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری و همین طور فوتی ناشی از کرونا ویروس در کشور را اعلام نمود.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: نمودار موارد بستری روزانه در بعضی استانها متاسفانه روند صعودی دارد و در هفته گذشته شاهد افزایش بروز هفتگی موارد مثبت بستری کشور نسبت به هفته ماقبل هستیم. در هفته گذشته بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری به ترتیب در استان های مازندران، گیلان و سمنان بوده است. همین طور بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان های مازندران، گیلان و گلستان گزارش شده است.
وی ادامه داد: متاسفانه به سبب عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در عمل به سفارش های بهداشتی تعداد شهرستان های دارای وضعیت نارنجی از ۱۸ شهرستان در هفته قبل به ۳۶ شهرستان در هفته جاری و تعداد شهرستان های زرد از ۱۳۰ شهرستان در هفته قبل به ۱۷۸ شهرستان رسیده است. هم اکنون ۲۳۴ شهرستان کشور در وضعیت آبی هستند.
وی با اشاره به اینکه کرونا قسمتی از زندگی بشر در همه دنیاست، اظهار داشت: همزیستی هوشمندانه و مسالمت آمیز با ویروس اجتناب ناپذیز است مطمئنا غلبه بر کرونا مستلزم تقویت و تداوم عزم مردم در عمل به سفارش های بهداشتی است. امیدواریم با همکاری مردم شاهد جلوگیری از خیز چهارم بیماری باشیم.
1399/11/18
20:44:23
0.0 / 5
777
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است