مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری كووید-۱۹ ندارد

مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری كووید-۱۹ ندارد

نتایج یک بررسی نشان میدهد که مصرف ˮرویˮ و ویتامین C تاثیری بر بیماری کووید-19 ندارد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، مصرف مکملهای روی و ویتامین C ممکنست به تقویت سیستم ایمنی کمک نماید اما در صورت اثربخش بودن در درمان بیماری کووید-۱۹، تاثیر آن بسیار ناچیز است.
پژوهشگران اظهار داشتند: این مطالعه بعد از ۱۰ روز درمان با مکملهای روی، ویتامین C یا هر دوی آنها به پایان رسید برای اینکه این مکملها در بیماران کرونائی که در بیمارستان تحت درمان نبودند اثربخش نبوده است.
پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: مصرف مکمل روی یا ویتامین C با دوز بالا یا ترکیب هر دوی آنها تاثیری در کاهش مدت زمان بیماری در بیماران سرپایی مبتلا به کووید-۱۹ در مقایسه با روشهای درمانی استاندارد نداشته است.
بگفته پژوهشگران آمریکایی از آنجاییکه در این آزمایش به "نقطه نهایی اولیه" خود در خصوص اثبات اثرات مفید روی یا ویتامین C دست نیافتیم روند آزمایشات زودتر به پایان رسید.
در چندین مطالعه مزایای مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در درمان بیماری کووید-۱۹به تنهایی یا در ترکیب با دارو درمانی مورد بررسی قرار گرفته اند.
به گزارش دکتر میوه به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، هرچند بگفته پژوهشگران این اثربخشی در مورد مکملهای روی و ویتامین C دیده نشده است.1399/11/25
23:17:06
0.0 / 5
768
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است