در گفت وگو با دكتر میوه مطرح شد

علایم كرونای جهش یافته انگلیسی

علایم كرونای جهش یافته انگلیسی

عضو کمیته علمی و مشورتی ستاد مقابله با کرونا با اعلان اینکه میزان بیماری در کشور رو به افزایش است، هشدار داد که اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم بیماری در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد شود با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال هم راه است.دکتر مینو محرز در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت بیماری کووید-۱۹ در کشور و احتمال بروز موج چهارم بعنوان یک پیک خطرناک، اظهار داشت: هم اکنون بیماری درحال افزایش است و به صورت بدی دارد میزان بیماری بالا می رود. برای اینکه گردش ویروس جهش یافته ای که در انگلیس جهش پیدا کرده، درحال افزایش است و این ویروس هم سرعت انتقال بسیار بالایی دارد.

وی اضافه کرد: البته باید توجه کرد که وقتی تعداد بیماران افزایش یابد، تبعا تعداد بیماران بدحال و نوع شدید بیماری و کشندگی هم بیشتر می شود. سرعت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار بسیار بالاست و به همین دلیل می تواند تعداد بیماران بدحال و میزان مرگ و میر را با افزایش تعداد بیماران در افراد، افزایش دهد.

محرز اظهار داشت: علایم این ویروس جهش یافته انگلیسی با ویروس قبلی تفاوتی ندارد. فقط قدرت سرایتش بسیار بالاتر است.

وی با اعلان اینکه هم اکنون در آستانه تعطیلات نوروز هستیم و مردم از خانه ها بیرون آمده اند و رفت و آمد دارند و همین موضوع منجر به افزایش بیماری شده است، اظهار داشت: به محض اینکه مردم کرونا را فراموش می کنند و پروتکل های بهداشتی را جدی نمی گیرند، کرونا افزایش می یابد. سفارش ما این است که مانند گذشته عمل کنند.

این متخصص عفونی افزود: خواهشم از مردم این است که اصلا از حالا برای عید برنامه ریزی نکنند؛ چونکه اصلا معین نیست که وضعیت بیماری به چه صورت پیش می رود. تنها اقدامی که باید صورت گیرد، رعایت پروتکل ها مانند حفظ فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و... است.

محرز اشاره کرد: اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم بیماری در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد شود با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال هم راه است. باید اهتمام نماییم که موج جدیدی از بیماری در کشور ایجاد نشود.
1399/12/01
23:54:24
0.0 / 5
660
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است