معاون وزیر بهداشت خبر داد:

ابتلای 60 هزار پرستار به بیماری كرونا در كشور

ابتلای 60 هزار پرستار به بیماری كرونا در كشور

به گزارش دکتر میوه چهارمحال و بختیاری معاون پرستاری وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: ۶۰ درصد نیروهای پرستاری به صورت مستقیم با بحث بیماری کرونا در ارتباط هستند، تابحال حدود ۶۰ هزار پرستار در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند.


مریم حضرتی ۲۵ اسفندماه در ستاد مقابله با بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری با تکیه بر اینکه کادر بهداشت و درمان سال سختی را پشت سر گذاشته اند، اظهار نمود: مهم ترین سرمایه جان انسان ها است، خیلی از کادر درمان حتی نتوانستند ماه ها خانواده خویش را ملاقات کنند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های موفق در زمینه مدیریت بیماری کرونا بود و میزان رعایت پروتکل ها در این استان مطلوب ارزیابی می شود، اما هم اکنون دغدغه وزارت بهداشت وقوع خیز چهارم کرونا در این استان است.
وی تصریح کرد: همجواری چهارمحال و بختیاری با خوزستان و مراودات مردم بین دو استان نگرانی وزارت بهداشت و درمان را تشدید می کند، همینطور وضعیت شهرستان سامان هم به دلیل توریستی بودن و ۱۲۰ هزار مالک بومی نگران کننده است.
حضرتی ضمن اشاره به اینکه باید اقدامات لازم برای جلوگیری از موج چهارم کرونا در چهارمحال و بختیاری صورت گیرد، اظهار داشت: اگر این استان در وضعیت استان خوزستان قرار بگیرد توان مدیریت دشوار می باشد، نباید اجازه بدهیم مساله خوزستان تکرار شود.
معاون پرستاری وزیر بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: معیشت مردم لطمه خورده است، اما هیچ موضوعی بالاتر از جان مردم نیست، ازاین رو باید اقدامات پیشگیرانه در استان های پرخطر مانند چهارمحال و بختیاری جدی گرفته شود، این استان جزو ۱۴ استان پرخطر در کشور شناخته می شود.
وی خاطرنشان کرد: سهل انگاری و عادی انگاری، استان خوزستان را در وضعیت وخیم قرار داده است، مردم باید خود از شهرهای خود مراقبت کنند، رفت و آمدهای بین استانی خطرآفرین است.
حضرتی ضمن اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار پرستار در بخش های دولتی، خصوصی و نیمه دولتی مشغول عرضه خدمات به بیماران هستند، تصریح کرد: ۶۰ درصد نیروهای پرستاری به صورت مستقیم با بحث بیماری کرونا در ارتباط هستند، تابحال حدود ۶۰ هزار پرستار در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینکه سال جاری حدود ۲۴ هزار پرستار در کشور در سیستم بهداشت و درمان جذب شده اند، اضافه کرد: استخدام این حجم از نیروی پرستار بی سابقه است، اما هم چنان با کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی مواجه هستیم.
وی توضیح داد: سال جاری ۲۰۰۰ تخت آی سی یو به بیمارستان های کشور اضافه شده است، ازاین رو باید ۶۰۰۰ پرستار در این حوزه آموزش های لازم را ببینند.
منبع:

1399/12/25
22:39:08
0.0 / 5
994
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است