رییس شورای شهر تهران خبر داد

شرایط حاد كرونائی تهران

شرایط حاد كرونائی تهران

دکتر میوه: رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر شرایط حاد کرونائی در شهر تهران از نزدیک شدن تعداد فوتی های این شهر به حدود یکصد نفر آگاهی داد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز(سه شنبه) نخستین دستور جلسه بصورت دو فوریتی بود و اعضا از شهردار تهران خواستند که یک گزارش "تحویل و تحول" همانند کاری که در ابتدای دوره برای شهرداری دوره قبل انجام دادیم را تهیه کنند.
وی اضافه کرد: باتوجه به عقب افتادن رسیدگی به پرونده باغات، کل صحن امروز به پرونده باغات اختصاص داشت و امروز برخی از پرونده ها رأی باغ و تعدادی رأی غیرباغ گرفته اند.
وی درباره وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران اظهار داشت: ما مصوبات بسیار خوبی در دولت داریم و قول های خوبی داده می شود؛ اما عملا هیچکدام آنها به نتیجه نمی رسد و آنچه که درباره آن به نتیجه رسیده ایم نیز خرید اتوبوس از بودجه خود شهرداری تهران بوده است. اتوبوس ها و واگن های قدیمی در حال نوسازی هستند اما درباره تامین تجهیزات نو هنوز هیچ فعالیت جدی شروع نشده است. می دانید که حدودا یک سال است که با کمک معاونت فناوری ریاست جمهوری یک پژوهش عملگرا انجام و پیشرفت عملیات ساخت قطار داخلی مترو از نظر طراحی به ۸۵ درصد و از نظر ساخت به ۷۵ درصد رسید.
وی افزود: یک قطار هم توسط رئیس جمهور رونمایی گردید و در آن جلسه رئیس جمهور دستور دادند که از این قطار تولید شود. از مصوبه واردات 1000 واگن، ۴۲۰ واگن هنوز باقی مانده است که درباره آن تصمیم گیری نشده است و دولت می تواند برای این ۴۲۰ واگن بصورت ریالی برای کارخانجات داخلی تامین اعتبار کند. شهرداری تهران قراردادی با شرکت واگن سازی تهران برای تامین ۱۰۵ واگن امضا نموده است و این اتفاق می تواند به سرعت شروع شود و در انتهای کار دولت حداقل این پول تامین و در شورای شهر و شهرداری بعدی شاهد حضور این واگن ها در سیستم حمل و نقل عمومی تهران باشیم.
رییس شورای شهر تهران اشاره کرد: شرایط کرونائی بسیار حاد است و تعداد فوتی ها در تهران به نزدیک ۱۰۰ نفر رسیده است و اگر همین طور پیش برویم بالاتر هم می رود. در حمل و نقل عمومی بر طبق گزارشات بین المللی اعلام شده، اگر زمان کمی در واگن و اتوبوس باشیم خطر کمتر است و سفارش هم کردم که بیش از ۲۰ دقیقه کسی در حمل و نقل عمومی نماند. اما با توجه به این که این بیماری با شرایط واکسیناسیون در یک سال آینده هم وجود خواهد داشت پس لازم است که دولت نسبت به قولی که برای تامین ناوگان حمل و نقل عمومی داده است تلاش بیشتری کند. نمی دانم چه مشکلی وجود دارد در صورتیکه ساده است و دولت باید برای آن تامین اعتبار کند و کار دشواری نیست.
منبع:

1400/01/24
14:42:16
5.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است