معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام كرد:

ابتلای ۱۰۸ هزار نفر در شیراز به كرونا

ابتلای ۱۰۸ هزار نفر در شیراز به كرونا

به گزارش دکتر میوه فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتلای ۱۰۸ هزار و ۶۲۵ نفر به کروناویروس در شیراز از آغاز شیوع این بیماری تابحال اطلاع داد.


عبدالرسول همتی شنبه چهارم اردیبهشت در جلسه اعلام آخرین وضعیت آماری انتشار کرونا در استان فارس، اظهار داشت: از آغاز شیوع این بیماری تاکنون، ۸۰۷ هزار و ۹۴۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه و با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۳۱ هزار و ۸۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
او اضافه کرد: همینطور از آغاز آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۰ هزار و ۹۲۳ مورد تست سریع انجام. از این تعداد ۱۲ هزار و ۷۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
این مقام مسئول بهداشتی در فارس تصریح کرد که در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۴ هزار و ۵۴۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان بیماران شناسایی شده از آغاز انتشار کرونا تابحال به تفکیک شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه پرداخت.
همتی افزود: از مجموع ۲۴۴ هزار و ۵۴۹ مورد شناسایی شده، ۱۰۸ هزار و ۶۲۵ مورد در ارتباط با شیراز؛ کازرون هفت هزار و ۶۷۷ مورد؛ مرودشت ۶ هزار و ۱۹۱ مورد؛ ممسنی پنج هزار و ۳۶ مورد؛ داراب چهار هزار و ۵۸۲ مورد؛ فیروزآباد چهار هزار و ۲۹ مورد؛ کوه چنار سه و ۳۹۲ مورد؛ آباده سه هزار و ۲۶۹ مورد؛ کوار سه هزار و پنج مورد؛ استهبان دو هزار و ۷۴۹ مورد؛ سپیدان دو هزار و ۵۰۱ مورد؛ لامرد دو هزار و ۳۸۷ مورد؛ اقلید دو هزار و ۳۷۶ مورد؛ نی ریز دو هزار و ۲۵۷ مورد؛ زرین دشت دو هزار و ۲۰۴ مورد؛ فراشبند دو هزار و ۹۰ مورد؛ قیروکارزین دو هزار و ۵۱ مورد؛ رستم هزار و ۹۷۸ مورد؛ ارسنجان هزار و ۸۷۵ مورد؛ زرقان هزار و ۷۲۳ مورد؛ خرم بید هزار و ۶۷۲ مورد؛ پاسارگاد هزار و ۵۱۸ مورد؛ خرامه هزار و ۵۱۷ مورد؛ مهر هزار و ۲۲۹ مورد؛ بوانات هزار و ۲۶ مورد؛ بختگان ۹۳۵ مورد؛ سروستان ۹۳۳ مورد؛ بیضا ۸۸۵ مورد و سرچهان ۵۳۹ مورد بوده و مابقی مبتلایان هم در ارتباط با دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.
او، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که الان در بیمارستان های استان بستری هستند را هم دو هزار و ۶۰۵ نفر اعلام نمود و اضافه کرد: از این تعداد، ۳۴۹ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان خبر جان باختن ۳۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از آغاز شیوع بیماری تابحال را سه هزار و ۸۵۲ نفر اعلام نمود.
عضو ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس همینطور از بهبودی ۲۱۳ هزار و ۹۲۳ نفر از ابتدا تابحال اطلاع داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
همتی ضمن اشاره به روند افزایشی موارد مبتلا شدن و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹، سفارش کرد: مردم مسئولیت پذیر فارس در جهت همکاری با مجموعه سلامت، در رعایت پروتکلهای بهداشتی کوشا باشند تا بتوانیم مدیریت مطلوب تری در کنترل این بیماری داشته باشیم.
منبع:

1400/02/04
21:18:55
5.0 / 5
565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است