اعلام جدید ترین رتبه بندی استان ها در رعایت پروتكلهای بهداشتی

اعلام جدید ترین رتبه بندی استان ها در رعایت پروتكلهای بهداشتی

به گزارش دکتر میوه دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا ضمن اعلام جدید ترین گزارش از رده بندی استان ها در اجرای پروتکلهای بهداشتی، از پلمب ۵۲۰۲ واحد به خاطر عدم رعایت پروتکل ها در نتیجه بازرسی تیم های نظارتی بهداشت اطلاع داد.به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا بابک دین پرست اضافه کرد: از اول تا ۸ اردیبهشت ماه طبق گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی درسطح چهار استان آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد بین ۳۳ تا ۴۸ درصد بوده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اضافه کرد: در همین مدت رعایت پروتکلهای بهداشتی درسطح ۱۰ استان آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کردستان، گیلان، گلستان، لرستان، همدان، مرکزی و مازندران بین ۴۹ تا ۵۸ درصد بوده است.

معاون توسعه منطقه ای وزیر کشور ۱۰ استانی که رعایت پروتکلهای بهداشتی درسطح آنها در بازه زمانی اول تا ۸ اردیبهشت ماه بین ۵۹ تا ۶۵ درصد ثبت شده است را اصفهان، البرز، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کرمان و هرمزگان برشمرد.

دین پرست رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح هفت استان اردبیل، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین و یزد را در همین بازه زمانی بین ۶۶ تا ۷۸ درصد اعلام نمود.

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اشاره کرد: از مقایسه وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی درسطح استان های کشور در دو بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین و ۱ تا ۸ اردیبهشت ما شاهد برخی تغییرات در رتبه بندی استانها هستیم.

دین پرست در تحلیل رده بندی جدید استان ها در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی اظهارکرد: در بازه زمانی اول تا ۸ اردیبهشت، شاهد حذف پایین ترین سطح بندی استان ها در رعایت پروتکلهای بهداشتی در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین هستیم که به معنای خروج دو استان ایلام و سیستان وبلوچستان از دامنه فوق است البته استان سیستان وبلوچستان، کماکان درپایین ترین سطح از رعایت پروتکلهای بهداشتی درکشور (۳۳ تا ۴۸ درصد) قراردارد، اما استان ایلام با جهش چشم گیر، به گروه استانهایی که بالاترین سطح رعایت پروتکل ها (۶۶ تا ۷۸ درصد) دارند، پیوسته است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اضافه کرد: استان های آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه وبویراحمد که میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در آنها، در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین ماه، بین ۳۳ تا ۵۵ درصد بود، در دوره زمانی ۱ تا ۸ اردیبهشت، در گروه استان هایی قرارگفته اند که رعایت پروتکلهای بهداشتی درسطح آنها بین ۳۳ تا ۴۷ درصد بوده است که نشان از ثابت بودن وضعیت وحتی تنزل میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در بعضی از این استان ها دارد.

معاون وزیر کشور با اعلان اینکه استان های زنجان، تهران، سمنان و یزد همچون دوره مورد بررسی قبلی، کماکان در میان استان هایی قرار دارند که دارای بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی هستند، اظهار داشت: دو استان اردبیل و قزوین که در دوره قبل در گروه استان های با درصد رعایت ۳۳ تا ۵۵ دستورالعمل های بهداشتی بودند، در این بازه زمانی در کنار استانهای دارای بالاترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی قرارگرفته اند.

دین پرست خاطرنشان کرد: این همه درحالیست که سطح موردانتظار از اجرای پروتکلهای بهداشتی، برای مهاربیماری وخروج از موج چهارم، حداقل ۹۰ درصد است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با بیان آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها در بازه زمانی اول تا ۸ اردیبهشت اظهار داشت: در طول این مدت، از مجموع تعداد کل سه میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع، عرضه وفروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، تعداد ۳۱۰ هزار و ۳۳ واحد، یعنی قریب به ۹ درصد کل واحدها به صورت میدانی بازرسی شده اند که در نتیجه این بازرسی ها ۴۰ هزار و ۴۲۲ مورد منجر به دادن تذکر ومعرفی به مراجع قضایی و ۵۲۰۲ مورد هم پلمب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: از آنجایی که به باعث مفاد بند ۴ سیزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی که در ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار و مصوبات آن از جانب وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ابلاغ گردیده است، مقرر شد که وزارت بهداشت با تاکید بر اختیارات و مسئولیت های قانونی خود و بخصوص کمیته عالی نظارت، ضمن انجام تکالیف و وظایف قانونی مربوطه، گزارشات هفتگی در ارتباط با آخرین تحولات در ارتباط با دوحوزه "وضعیت اجرای پروتکلهای بهداشتی در کشور درمقابله با ویروس کرونا" و همچنین" وضعیت کووید- ۱۹" در سرتاسر کشور را در مقایسه با هفته قبل به همراه مصادیق دقیق تخلفات و تعلل بخش های مختلف در سطح کشور به قرارگاه عملیاتی منعکس کند.

دین پرست در انتها تصریح کرد: اساسا روند اعلامی بعنوان مهم ترین شاخص ارزیابی عملکرد ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا، درمهار این بیماری محسوب خواهد شد. بنابراین این قرارگاه در انتظار اعلام مصادیق دقیق تخلفات وتعلل بخش های مختلف در سطح کشور از جانب وزارت بهداشت و کمیته عالی نظارت جهت بررسی و برخورد قانونی با تعلل کنندگان و متخلفان است.

انتهای پیا


1400/02/15
10:16:22
5.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است