عضو تیم كارآزمایی بالینی واكسن كووایران بركت؛

واكسیناسیون قطره ای جواب نمی دهد

واكسیناسیون قطره ای جواب نمی دهد

دکتر میوه: عضو تیم کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت، با عنوان این مطلب که واکسیناسیون قطره ای جواب نمی دهد، اظهار داشت: واکسن کووایران برکت کاملا ایمن است.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، پیام طبرسی، روز یکشنبه در نشست خبری، اضافه کرد: خوشبختانه تا حالا افرادی که در فاز سه مطالعاتی واکسن کووایران برکت قرار داشتند تزریق واکسن به آنان هیچ عارضه عمده ای نداشته و این واکسن کاملاً ایمن است و امیدواریم تزریق عمومی آن هر چه زودتر شروع شود تا بتوان بار فشار پیک های بعدی بیماری را کاهش داد.
وی با اشاره به این که باید با سرعت واکسیناسیون گسترده را شروع نماییم، اظهار داشت: اگر بخواهیم در کنترل کرونا موفق شویم نباید به سمت واکسیناسیون قطره ای پیش برویم و با تزریق بیش از ۵۰ درصدی می توانیم درباب کنترل شیوع موفق شویم.
طبرسی افزود: نباید منتظر دولت بعدی باشیم تا آنها بیایند تصمیم گیری کنند، در غیر این صورت پیک پنجم و ششم بیماری را خواهیم داشت.
وی اشاره کرد: مطالعات شفافی درباب سه فاز انجام شده وجود دارد که علاوه بر ارائه به وزارت بهداشت به سازمان جهانی بهداشت نیز ارسال خواهد شد.
به گفته عضو تیم علمی واکسن کووایران برکت، زمان واکسیناسیون عمومی را وزارت بهداشت مشخص خواهدنمود و در کنار تولید داخل با واردات واکسن درصد بالایی از مردم جامعه را می توانیم واکسینه نماییم.


منبع:

1400/03/09
21:01:55
5.0 / 5
551
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است