آنتی بادی سرماخوردگی، كووید-۱۹ را خنثی می كند

آنتی بادی سرماخوردگی، كووید-۱۹ را خنثی می كند

به گزارش دکتر میوه نتایج یک آزمایش نشان می دهد: آنتی بادی سرماخوردگی می تواند کووید-19 را خنثی کند و این یافته ممکنست تولید واکسن هایی را به همراه داشته باشد که در مقابل تمامی کروناویروس ها مصونیت ایجاد می کنند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ها حاکیست آنتی بادی که بعد از سرماخوردگی در بدن ایجاد می شود می تواند ویروس عامل بیماری کووید-۱۹ را خنثی کند.
ویروس سرماخوردگی و ویروس SARS-CoV-۲ در گروه کروناویروس ها قرار دارند که می توانند بیماریهای دستگاه تنفسی فوقانی را به همراه داشته باشند.
هرچند تا حالا این باور وجود داشته که آنتی بادی هایی که روی کروناویروس های معمول واکنش نشان می دهند در مقابل ویروسی که منجر به کووید می شود، اثر نمی گذارند اما پژوهشگران در نمونه های خون بهبودیافتگان کووید، سطح بالایی از سلول های ایمنی تولید شده در دوران سرماخوردگی را یافتند که بیماریها را "به خاطر سپرده" و در صورت بازگشتِ تهدید، باردیگر فعال می شوند.
متخصصان علوم پزشکی در آمریکا اظهار داشتند: یافته های بدست آمده کمک می نماید تا پژوهشگران، موفق به تولید واکسن یا روش درمانی مبتنی بر آنتی بادی شوند که در مقابل تمامی کروناویروس ها مصونیت بوجود آورد.
به گزارش دکتر میوه به نقل از دیلی میل، بگفته متخصصان آنتی بادی بوسیله نوعی سلول سیستم ایمنی بدن تولید می شود که بعنوان سلول حافظه B شناخته می شود. سلول های حافظه B روی سطح پاتوژن (عامل بیماری زا) های مهاجم قرار گرفته و آنها را به جهت اینکه توسط سلول های ایمنی دیگر نابود شوند، علامت گذاری می کنند. این سلول های حافظه ای همین طور می توانند سالها - حتی دهه ها - در جریان خون گردش داشته باشند و در صورت وجود عفونتی دیگر، سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با آن فعال کنند.1400/03/12
12:19:57
5.0 / 5
351
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است