نایب رییس انجمن داروسازان ایران:

شوراهای شهر از قانون تمكین كرده و داروخانه ها را موسسه پزشكی لحاظ كنند

شوراهای شهر از قانون تمكین كرده و داروخانه ها را موسسه پزشكی لحاظ كنند

به گزارش دکتر میوه نایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به برخی مصوبات فراقانونی شوراهای شهر و شهرداری ها، اظهار داشت: درخواست مشخص ما از شوراهای شهر این است که از قانون تمکین کرده و طبق قانون داروخانه ها را هم جزو موسسات پزشکی در نظر گرفته و معافیت هایی که موسسات پزشکی برای عوارض شهرداری دارند، برای دارخانه ها هم در نظر بگیرند.دکتر سیدعلی فاطمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انتخابات شوراهای شهر و روستا و درخواست داروخانه داران از منتخبان شوراها، اظهار داشت: در حوزه عوارض کسب و پیشه برای موسسات پزشکی یا عوارض نصب تابلو، مصوباتی وجود دارد و احکامی را خود دیوان عدالت اداری دراین زمینه صادر کرده است، اما برخی شوراهای شهرها و شهرداری ها به آن توجه نمی کنند.

وی اضافه کرد: این مصوبات در حوزه معافیت موسسات پزشکی همچون داروخانه ها از پرداخت عوارض است. در عین حال می دانیم که مطب ها و موسسات پزشکی می توانند در اماکن غیرتجاری هم تاسیس شوند، اما گاهی برخی شهرداری ها از کار داروخانه ها ممانعت می کنند.

فاطمی اشاره کرد: ما انتظار داریم که در حوزه عوارض کسب و پیشه، عوارض نصب تابلو، عوارض مربوط به کاربری، برمبنای قانون و احکامی که از طرف دادگاه ها صادر شده، رفتار شود و رفتارهای فراقانونی در این عرصه ها از طرف شوراها و شهرداری ها اتفاق نیفتد.

وی اظهار داشت: شوراهای شهر می توانند دراین زمینه ها کمک کنند. هم اکنون در شهرهای مختلف در این عرصه ها شرایط و رفتارهای یکسانی وجود ندارد. برخی شهرها مصوبات شورای شهر یا شهرداری مغایر با قانون بوده که معمولا به موسسات پزشکی و داروخانه ها فشار وارد میکند. برخی شوراها هم برمبنای قانون برخورد می کنند و ما مشکلی نداریم.

فاطمی اشاره کرد: درخواست مشخص ما از شوراهای شهر این است که از قانون تمکین کرده و طبق قانون داروخانه ها را هم جزو موسسات پزشکی در نظر گرفته و معافیت هایی که موسسات پزشکی برای عوارض شهرداری دارند، برای دارخانه ها هم در نظر گرفته و برمبنای قانون به آن احترام بگذارند.

منبع:

1400/03/20
12:41:57
5.0 / 5
255
تگهای خبر: پزشك , داروخانه , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است