بیمه شدگان بیمه سلامت از شروع تیر ماه نیازی به دفترچه كاغذی ندارند

بیمه شدگان بیمه سلامت از شروع تیر ماه نیازی به دفترچه كاغذی ندارند

به گزارش دکتر میوه معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت در صندوق های کارکنان دولت، صندوق بیمه سلامت ایرانی ها و صندوق سایر اقشار از شروع تیر ماه 1400 در امتداد الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت متوقف می شود و این بیمه شدگان برای دریافت خدمات نیازی به دفترچه کاغذی بیمه سلامت نخواهند داشت.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، مهدی رضایی درباره پروسه کاهش نیاز به دفترچه های کاغذی بیمه سلامت که از شروع اردیبهشت ماه شروع شده و الکترونیکی شدن خدمات این سازمان، اظهار داشت: در امتداد تحقق قانون برنامه ششم توسعه و همین طور قانون برنامه بودجه سال ۱۴۰۰، سازمان بیمه سلامت مکلف است که خدمات را بصورت الکترونیک ارائه کند که دراین زمینه، کاهش نیاز به دفترچه های کاغذی بیمه سلامت نیز باید محقق شود.
وی افزود: قبل از این و برمبنای جدول زمان بندی شده، از شروع اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ابتدا چاپ دفترچه کاغذی صندوق بیمه سلامت همگانی و در ابتدای خرداد ماه نیز چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت صندوق روستاییان متوقف شده بود و این بیمه شدگان نیازی به استفاده از دفترچه کاغذی بیمه سلامت نداشتند.
معاون سازمان بیمه سلامت بیان کرد: با فراهم شدن زیرساخت های خدمات الکترونیک بیمه سلامت، افراد نیازی به استفاده از دفترچه کاغذی بیمه سلامت ندارند. در بخش دولتی و خصوصی این زیرساخت ها فراهم شده و اطلاع رسانی مناسبی هم دراین زمینه انجام شده است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، رضایی اظهار نمود: به هر حال در مرحله گذار از روش کاغذی به الکترونیکی هستیم، اما از لحاظ زیرساخت ها آمادگی کامل وجود دارد. در این مرحله نیازمند تعامل و هماهنگی با مراکز ارائه خدمات هستیم و دراین زمینه نظام پاسخ گویی سازمان بیمه سلامت را در اداره های کل استانی فعال تر کردیم تا ابهامات موجود را برطرف نماییم. از لحاظ ارائه خدمات در بخش بستری و سرپایی مشکلی وجود ندارد و افراد فقط با ارائه کد ملی می توانند از خدمات بیمه سلامت برخودار شوند.
منبع:

1400/03/29
19:45:18
5.0 / 5
269
تگهای خبر: خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است