رشد ۱۵ درصدی اهدای خون در كشور

رشد ۱۵ درصدی اهدای خون در كشور

سخنگوی سازمان انتقال خون از از رشد 15 درصدی اهدای خون در کشور در سه ماهه اول سال 1400 نسبت به زمان مشابه سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: طی این مدت 510 هزار واحد خون در کشور اهدا شده است.دکتر بشیر حاجی بیگی در گفت و گو با ایسنا، از رشد ۱۵ درصدی اهدای خون در کشور در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به زمان مشابه سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: استانهای قزوین با ۳۴ درصد رشد، خوزستان با ۳۳ درصد رشد و خراسان رضوی با ۲۴ درصد رشد بیشترین میزان رشد اهدای خون در کشور را داشته اند.

وی اضافه کرد: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۳۰ هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کردند و از این تعداد ۵۱۰ هزار واحد خون اهدا شده است. همین طور ۷۳ هزار و ۵۰۰ واحد خون اهدایی مربوط به اهداکنندگان بار اول در سراسر کشور بوده است.

حاجی بیگی افزود: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۸۳ هزار و ۷۰۰ واحد خون و فرآورده های آن شامل گلبول قرمز فشرده شده، پلاکت و پلاسما به مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است. باید توجه کرد که بیشترین میزان اهدای خون در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ مربوط به استانهای تهران، فارس، خراسان رضوی و مازندران بوده است.

حاجی بیگی با اشاره به وضعیت اهدای خون بانوان در کشور، اظهار داشت: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ میانگین شاخص اهدای خون بانوان در کشور ۴.۵ درصد بوده است. همین طور بانوان استانهای لرستان با ۹ درصد، سیستان و بلوچستان با ۷.۵ درصد و کردستان با ۷ درصد در صدر اهدا کنندگان خانم در کشور بوده اند.

وی اظهار نمود: در عین حال شاخص اهدای خون مستمر در کشور ۵۷ درصد است و بیشترین میزان شاخص اهدای خون مستمر در کشور در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ مربوط به استانهای سمنان با ۷۳ درصد، یزد با ۶۷.۵ درصد و بوشهر با ۶۷.۲ درصد بوده است.
1400/04/09
10:06:34
5.0 / 5
175
تگهای خبر: بیمار , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است