جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های كرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های كرونا

به گزارش دکتر میوه شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۹۰ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۹۹ هزار و ۷۲ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور تابحال ۱۷۳ میلیون و ۸۴8 هزار و ۳۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیشتر از ۳۴.۹ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ آمریکا ۳۴، ۹۵۳، ۹۳۷ ۶۲۴، ۷۱۵ ۲ هند ۳۱، ۱۰۶، ۰۶۵ ۴۱۳، ۶۴۰ ۳ برزیل ۱۹، ۳۴۲، ۴۴۸ ۵۴۱، ۳۲۳ ۴ روسیه ۵، ۹۳۳، ۱۱۵ ۱۴۷، ۶۵۵ ۵ فرانسه ۵، ۸۵۵، ۱۹۸ ۱۱۱، ۴۶۷ ۶ ترکیه ۵، ۵۲۲، ۰۳۹ ۵۰، ۴۸۸ ۷ انگلیس ۵، ۳۸۶، ۳۴۰ ۱۲۸، ۶۸۳ ۸ آرژانتین ۴، ۷۴۹، ۴۴۳ ۱۰۱، ۴۳۴ ۹ کلمبیا ۴، ۶۲۱، ۲۶۰ ۱۱۵، ۸۳۱ ۱۰ ایتالیا ۴، ۲۸۴، ۳۳۲ ۱۲۷، ۸۶۴ برپایه این لیست، هند هم با آمار بیشتر از ۳۱.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۴۱ هزار و هند با بیشتر از ۴۱۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بعد از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۶ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۵ هزار نفر اعلام شده است.
همینطور روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۷ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. بعلاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیشتر از ۱۱۵ هزار و فرانسه هم بیشتر از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همینطور آرژانتین با بیشتر از ۱۰۱ هزار، آلمان با بیشتر از ۹۱ هزار، ایران با بیشتر از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۱ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۵ هزار، اندونزی با بیشتر از ۷۲ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۶۶ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بلژیک، سوئد، بنگلادش و رومانی هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/04/27
11:20:51
5.0 / 5
186
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است