یافته محققان سوئدی؛

قد زنان بر میزان سلامت آنها تاثیر دارد

قد زنان بر میزان سلامت آنها تاثیر دارد

دکتر میوه: در تحقیقی که در منطقه اسکاندیناوی انجام شد، کاهش قد در زنان میانسال با افزایش ریسک مرگ سریع بر اثر حمله قلبی و سکته مرتبط بود.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، با افزایش سن، قد هم کاهش پیدا می کند و مطالعات قبلی نشان داده اند که ممکنست احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی را افزایش دهد.
در حالی که کاهش قد با افزایش سن در زنان بیشتر از مردان است، اما کاهش قد در زنان به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است. این امر موجب شد پژوهشگران این مطالعه جدید ارتباط بین کاهش قد در زنان و خطر مرگ ناشی از هر علتی را بررسی نمایند.
این مطالعه شامل بیش از ۲۴۰۰ زن سوئدی و دانمارکی متولد ۱۹۰۸ تا ۱۹۵۲ بود.
قد آنها بین ۳۰ تا ۶۰ سالگی و باردیگر ۱۰ تا ۱۳ سال بعد بررسی گردید. تاریخ و علت مرگ بعد از اندازه گیری قد دوم به مدت ۱۷ تا ۱۹ سال کنترل شد.
به طور میانگین، زنان بین این دو اندازه گیری ۰.۷۶ سانتیمتر قد از دست دادند و مقدار آن بین ۰ تا ۱۴ سانتیمتر متغیر بود.
در طول ۱۹ سال نظارت، ۶۲۵ زن فوت کردند. بیماریهای قلبی عروقی (شامل ۳۷ مورد سکته مغزی) علت اصلی مرگ در ۱۵۷ زن بود. بر طبق این گزارش، ۳۶۲ نفر به دلیلهای دیگر جان خودرا از دست داده بودند.
محققان دریافتند به ازای هر یک سانتیمتر کاهش قد، خطر مرگ زودرس بهر دلیلی ۱۴ درصد در میان زنان سوئدی و ۲۱ درصد در میان زنان دانمارکی افزایش پیدا کرد.
داده های جمع آوری شده از هر دو گروه نشان داد کاهش قد با بیش از دو برابر خطر مرگ ناشی از سکته مغزی و بیماریهای قلبی و ۷۱ درصد ریسک بالاتر مرگ زودرس به هر علتی مرتبط می باشد.
«سوفیا کلینگبرگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گوتنبرگ سوئد، در این زمینه می گوید: «توصیه ما این است که فعالیت بدنی منظم نه فقط در پیش گیری از بیماریهای قلبی عروقی مؤثر است، بلکه در جلوگیری از کاهش قد نیز مفیدست.»منبع:

1400/05/23
11:21:23
5.0 / 5
310
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پژوهش , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است