تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

دکتر میوه: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 219 میلیون و 975 هزار و یک نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 557 هزار و 307 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری نیز تأیید شده است.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، همین طور ۱۹۶ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۸۱ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تا حالا بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۲ هزار و هند با بیش از ۴۳۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ آمریکا ۴۰، ۵۱۳، ۰۱۸ ۶۶۲، ۸۵۳ ۲ هند ۳۲، ۹۰۳، ۲۸۹ ۴۳۹، ۹۱۶ ۳ برزیل ۲۰، ۸۳۰، ۷۱۲ ۵۸۲، ۰۰۴ ۴ روسیه ۶، ۹۵۶، ۳۱۸ ۱۸۴، ۸۱۲ ۵ انگلیس ۶، ۸۶۲، ۹۰۴ ۱۳۲، ۹۲۰ ۶ فرانسه ۶، ۷۹۹، ۲۴۰ ۱۱۴، ۶۸۰ ۷ ترکیه ۶، ۴۳۵، ۷۷۳ ۵۷، ۲۸۳ ۸ آرژانتین ۵، ۱۹۵، ۶۰۱ ۱۱۲، ۱۹۵ ۹ ایران ۵، ۰۵۵، ۵۱۲ ۱۰۸، ۹۸۸ ۱۰ کلمبیا ۴، ۹۱۳، ۰۳۱ ۱۲۵، ۰۹۷ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۴ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/06/12
14:06:26
5.0 / 5
137
تگهای خبر: بیمار , بیماری , طب , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است