درمان کرونا با عصاره سیر

درمان کرونا با عصاره سیر

به گزارش دکتر میوه خراسان رضوی مرکز پردازش بیولوژیکی نوآورانه و کاربردی، موحالی و مرکز منطقه ای بیوتکنولوژی، فریدآباد هند به صورت مشترک درحال تحقیق روی عصاره طبیعی سیر بعنوان مهارکننده احتمالی پروتئین ACE۲ هستند، گیرنده ای که بعنوان نقطه ورود ویروس کرونا به سلول های انسانی عمل می کند و حاوی اسیدهای آمینه موجود در ویروس می باشد.


به نقل از نیوز، سیر، ادویه رایج برای طعم دادن به غذاست همینطور در نسخه های طب سنتی برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا استفاده می شود. عصاره سیر دارای ترکیبات ارگانوسولفور است که خواص قوی آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد سرطانی و ضد میکروبی دارد.
یکی از مقامات ارشد بخش تحقیقات بیوتکنولوژی اظهار نمود: بررسی کامل عصاره سیر با عنایت به تجزیه کیفی و فعالیت بیولوژیکی آن در شرایط خارج از ارگانیسم و درون یک موجود زنده مورد هدف قرار گرفت.
نتایج این مطالعه امکان دارد به فواید عصاره سیر در درمان کووید -۱۹ کمک نماید.
در این تحقیق خصوصیت های عصاره سیر شامل ترکیبات، شاخص ضریب شکست، چسبندگی و غلظت آن مورد بررسی قرار گرفت.
این مقام مسئول اظهار داشت: مطالعات مرتبط جهت استفاده آموزشی و مصرف عصاره سیر در مدیریت درمان بیماران کووید -۱۹ با همکاری مرکز منطقه ای بیوتکنولوژی در حال انجام می باشد.
پزشکان آیورودا (طب سنتی هند) ادعا می کنند که سیر یکی از کارآمدترین آنتی بیوتیک های طبیعی در مقابل طیف گسترده ای از ویروس ها و باکتری هاست.
سوچتا خیبر، دانشمند مرکز پردازش بیولوژیکی نوآورانه و کاربردی بیان نمود: ترکیبات ارگانوسولفور و فلاونوئید موجود در سیر مسئول تقویت سیستم ایمنی هستند.
وی افزود: مصرف روزانه سیر و محصولات مشتق شده از آن بعنوان یک درمان کمکی امکان پذیر است و عوارض جانبی و سمیت ناشی از داروهای اصلی مورد استفاده در درمان بیماری را کم کند.
وی خاطرنشان کرد: بررسی مقاومت سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲ ) در مقابل ترکیبات موجود در عصاره سیر نشان داد: ۱۷ ترکیب ارگانوسولفور که ۹۹.۴ درصد از عصاره سیر را می سازند، دارای تعاملات قوی با اسیدهای آمینه پروتئین ACE۲ و پروتئاز اصلی PDB۶LU۷ سارس-کوو-۲ است.
نتایج نشان داد که عصاره سیر منبع آنتی ویروس طبیعی ارزشمندی است که به پیشگیری از حمله ویروس کرونا به بدن انسان کمک می نماید.
مطالعات مشابهی هم در انگلستان و چین برای درک اثربخشی سیر بر درمان کرونا در حال انجام می باشد.1400/06/16
11:08:50
5.0 / 5
53
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است