آبله میمون وارد استان قزوین نشده است

آبله میمون وارد استان قزوین نشده است

به گزارش دکتر میوه قزوین_ رییس گروه مقابله با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت: تا حالا هیچ گزارش رسمی در خصوص ابتلاء به آبله میمون در کشور به ما ارسال نشده است.صفر فیض اللهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به شیوع بیماری آبله میمون در قزوین اظهار نمود: تا حالا هیچ گزارش رسمی در خصوص ابتلاء به آبله میمون در کشور به ما ارسال نشده است.
رئیس گروه مقابله با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: دو راه انتقال بیماری آبله میمون بوسیله حیوان به انسان و چرخه انتقال انسان به انسان وجود دارد که در اینجا ممکنست بیماری آبله بوسیله سایر حیوانات من جمله جوندگان مانند موش یا سمور نیز منتقل شود.
وی اضافه کرد: علایم این بیماری تب، درد عضلانی و بدن و ضعف است و عواملی همچون بروز آبله ناگهانی در بدن و بزرگ شدن غده لنفاوی در قسمت های مختلف بدن از علایم مشهود این بیماری است که البته این بیماری نسبت به آبله بسیار خفیف تر است.
این مسئول ابراز کرد: مدت زمان ابتلاء به این بیماری بین ۶ الی ۱۳ روز و یا ۵ الی ۲۱ روز متفاوت می باشد.
وی افزود: طریق انتقال بیماری از انسان به انسان نیز بوسیله تماس نزدیک و تنفس است که رعایت بهداشت فردی، بهداشت دست و پوست، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، گندزدایی سطوح و اشیا، اصلاح تهویه در اماکن و مراکز عمومی و همین طور استفاده از ماسک بسیار در پیشگیری این بیماری اثرگذار می باشد.
این مسئول با اعلان اینکه اقدامات پیشگیرانه بیماری آبله میمون مشابه کویید است اظهار داشت: این بیماری بوسیله سفر به مناطق شیوع بیماری و یا ارتباط انسان با حیوانات مزبور منتقل می شود


منبع:

1401/03/30
08:19:48
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است