تحقیقات نشان می دهد؛

خواب خوب شب سیستم ایمنی را تقویت می کند

خواب خوب شب سیستم ایمنی را تقویت می کند

دکتر میوه: نتیجه یک مطالعه جدید نشان میدهد خواب خوب به تنظیم یک جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن کمک می نماید.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، بطور خاص، خواب بر منطقه ای تأثیر می گذارد که گلبول های سفید معروف به مونوسیت ها تشکیل می شوند، رشد می کنند و آماده می شوند تا از عملکرد سیستم ایمنی پشتیبانی کنند، فرآیندی که خون سازی نامیده می شود.
«فیلیپ سویرسکی»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی ایکان در نیویورک، اظهار داشت: «آنچه ما یاد می گیریم این است که خواب تولید سلول هایی را تعدیل می کند که بازیگران اصلی التهاب هستند. خواب باکیفیت خوب این دفعه التهابی را می کاهد.»
محققان تأثیر خواب را در یک کارآزمایی بالینی بر روی ۱۴ بزرگسال بررسی کردند. هر یک از شرکت کنندگان قرار شد که هر شب ۷.۵ ساعت به مدت شش هفته بخوابند یا هر شب حدود شش ساعت بخوابند. سپس آنها شش هفته دیگر را سپری کردند که در آن مدت طبق عادات قبلی خود می خوابیدند.
محققان نمونه خون شرکت کنندگان را بامداد و پس از ظهر در هفته های پنجم و ششم هر دو بخش مطالعه جمع آوری کردند.
آنها دریافتند هنگامی که بزرگسالان به اندازه کافی نمی خوابیدند، میزان مونوسیت های درحال گردش در پس از ظهر بالاتر و تعداد سلول های بنیادی ایمنی در خون بالاتر بود و شواهدی از فعال شدن سیستم ایمنی وجود داشت.
تولید بیشتر سلول های ایمنی می تواند ابتلاء به یک بیماری در رابطه با افزایش سن موسوم به خون سازی کلونال را سرعت بخشد، که به نوبه خود با افزایش ریسک بیماریهای قلبی عروقی مرتبط می باشد.
به گفته پژوهشگران، خواب بر عملکرد بهینه حدودا هر سلول و اندام بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه از یافته های مطالعات جمعیتی بزرگ تر حمایت می کند، که نشان میدهد خواب می تواند یک اثر محافظتی در مقابل شرایط مختلف همچون بیماری قلبی، سرطان و زوال عقل داشته باشد.
نویسندگان این مطالعه گفتند: «ایجاد الگوهای خواب سالم در اوایل زندگی مهم می باشد. انجام این کار ممکنست شدت شرایط التهابی مانند سپسیس را کم کند.»
خواب شبانه کافی برای بیشتر بزرگسالان ۷ تا ۸ ساعت خواب بدون وقفه در هر شب است. افراد مسن به حدود ۷ تا ۹ ساعت خواب نیاز دارند. کودکان ۱۱ تا ۱۷ ساله باید حدود ۸ تا ۱۰ ساعت در شب بخوابند.

1401/07/03
14:15:57
5.0 / 5
183
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است