۷ روش برای آنکه بدون احساس گرسنگی لاغر شوید

۷ روش برای آنکه بدون احساس گرسنگی لاغر شوید

دکتر میوه: رژیم لاغری و غذا خوردن طبق قاعده و قانون مشخص ممکنست برای برخی سخت باشد؛ در این حالت افرادی که گرفتار اضافه وزن هستند بطور معمول بدنبال روش هایی می روند تا بدون این که مجبور باشند طبق یک رژیم خاص لاغر شوند و یا باشگاه ثبت نام کنند، با روش هایی جایگزین به وزن ایده آل خود برسند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، پزشکان معتقدند دنبال کردن برخی شیوه های زندگی به کاهش وزن موثر بدون احساس گرسنگی کمک می نماید. در این نظریه شما می‏ توانید با گذراندن ساعت‏ ها در سالن های ورزشی مقداری از کالری را از بین ببرید اما این کار در عمل، اتفاقی واقعی و یا خوشایند نیست، از طرفی تحمل رژیم های سخت برای همه افراد امکان پذیر نیست.
بنابراعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، اگر هفت روشی که در پی آمده است هر روز به کار گرفته شوند بدون تلاش زیاد و تحمل گرسنگی به کاهش وزن کمک می‏ کنند:
_ نوشیدن آب کافی: نوشیدن آب سرعت متابولیسم بدن را هم زیاد کند. نوشیدن ۲ لیوان آب سرد میزان سوخت و ساز بدن را تا ۳۰ درصد افزایش داده و اثر آن تا ۹۰ دقیقه باقی می ماند؛ یک سوم این افزایش سوخت و ساز ناشی از تلاش بدن برای گرم کردن آب و بقیه آن ناشی از تلاش بدن برای جذب آب است. افزایش مصرف روزانه آب تا ۸ لیوان به شما کمک می نماید تا در طول سال حدود ۳ و نیم کیلوگرم وزن کم کنید.
_ استفادها از پله بجای آسانسور: بالا رفتن از پله‏ ها، یک عمل برای تقویت کردن پاها است. چون شما وزن بدن تان را ضد جاذبه زمین به بالا حرکت می دهید. بدین سان از هر فرصتی برای این کار استفاده کنید؛ البته اگر مشکل خاصی مانند کمردرد و زانودرد و... دارید، پیش از آن با پزشک خود مشورت کنید.
_ کنترل سرعت حرکات: قدرت و شدت کارهای روزانه ‏تان را افزایش دهید. از تمیز کردن خانه گرفته تا به گردش بردن کودک تان. به عبارتی بهتر است همه کارهای خودرا با جنب و جوش بیشتری انجام دهید.
_ ورزش منظم: افرادی که ایستادن را به نشستن ترجیح می دهند و بطور کلی تحرک بیشتری دارند، روزانه تا ۳۵۰ کالری بیش از کسانی که مدام در حالت نشسته هستند، می سوزانند که این مقدار چیزی در حدود ۱۷ کیلوگرم در سال است.
_ مصرف غذا در فواصل زمانی مشخص: مطالعات بسیاری پیشنهاد می دهند که بین وعده‏ های غذایی خود فاصله‏ های مشخصی قرار دهید و همگی را در یک اندازه تنظیم کنید. غذا خوردن در فواصل زمانی مشخص با سوزاندن میزان کالری بیشتری پس از غذا خوردن، واکنش بهتر به انسولین و کمتر بالا رفتن سطح کلسترول خون هم راه است. وقتی شما وعده‏ های غذایی منظمی در طول روز می خورید کمتر احتمال دارد که گرفتار گرسنگی مفرط و یا پرخوری شوید.
_ استفاده از کیسه خرید بجای دنبل: اینکه از کسی دیگر بخواهید که کیسه خرید و یا چمدان شما را حمل کند، فرصت سوزاندن کالری و قوی تر شدن بدن تان را می گیرید. کیسه‏ های خرید خودرا بصورت متوازن و یک بسته در هر دست حمل کنید. حتی اگر مجبورید چندین بار طی مسیر کنید؛ ۲ کیسه‏ کوچک تر را بجای یک کیسه‏ بزرگ حمل کنید؛ در این صورت خودتان می‏ توانید بارتان را جا به جا کنید.
_ مصرف کافی فیبر: یک رژیم غذایی با فیبر بالا می‏ تواند دریافت کالری شما را بدون اینکه احساس کمبود کنید کم کند. در یک مطالعه مشخص شده بانوانی که روزانه ۱۳ گرم یا کمتر فیبر دریافت می کنند ممکنست ۵ برابر بیش از بانوانی که فیبر بیشتری می خورند، گرفتار افزایش وزن شوند. فیبر بوسیله مکانیزم های زیر سبب کاهش وزن می شود:
_ سرعت غذا خوردن را می کاهد چون به جویدن بیشتری احتیاج دارد.
_ سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را بیشتر می کند.
_ هورمون های سیری را بالا می برد.
برای دریافت ۲۵ گرم فیبر در روز مطمئن شوید که ۶ وعده یا میان وعده میل می کنید که هر کدام از آنها حدود ۴ گرم فیبر را شامل می‏ شود. در بین وعده های خود از میوه استفاده کنید و آنها را در دسترس قرار دهید. بدین سان بسادگی فیبر دریافتی شما بیشتر می شود.
منبع:

1401/08/19
11:14:09
5.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است