محققان دریافتند؛

کودکان در معرض آلودگی هوا بعدها گرفتار برونشیت می شوند

کودکان در معرض آلودگی هوا بعدها گرفتار برونشیت می شوند

دکتر میوه: یک مطالعه جدید هشدار می دهد قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در کودکی خطر برونشیت را در بزرگسالان می افزاید.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران دریافتند بزرگسالان جوان مبتلا به برونشیت در دوران کودکی در معرض دو نوع آلاینده هوا قرار داشتند:
• آلودگی ذرات ناشی از گرد و غبار، گرده، خاکستر آتش سوزی، انتشارات صنعتی و اگزوز وسایل نقلیه.
• دی اکسید نیتروژن از موتورهای بنزینی.
برونشیت زمانی اتفاق می افتد که مجاری هوایی بزرگ ریه ها ملتهب شده و موجب سرفه های شدیدی می شوند که مخاط یا خلط ایجاد می کنند. خس خس سینه، درد قفسه سینه و تنگی نفس از دیگر علایم آن هستند.
دکتر «اریکا گارسیا»، محقق ارشد و استادیار علوم جمعیت و بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، اظهار داشت: «نتایج ما نشان میدهد که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در دوران کودکی تأثیرات ظریف تری بر سیستم تنفسی ما دارد که هنوز در بزرگسالی ما را تحت تأثیر قرار می دهد».
گارسیا اضافه کرد: «کاهش آلودگی هوا نه فقط برای آسم فعلی در کودکان، بلکه برای سلامت تنفسی آنها در دوران بزرگسالی نیز مفیدست.»
به گفته پژوهشگران، آلودگی هوا بطور مداوم با بیماریهای ریوی در کودکان مرتبط بوده است و مشکلات ریوی دوران کودکی بطور مداوم با مشکلات ریوی در بزرگسالی مرتبط می باشد.
به گفته پژوهشگران، با این وجود، مطالعات کمی تأثیر قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در دوران کودکی را بر سلامت ریه بزرگسالان بررسی نموده است.
کودکان خصوصاً در مقابل اثرات آلودگی هوا لطمه پذیر هستند. سیستم تنفسی و ایمنی آنها هنوز درحال رشد است و هوای بیشتری نسبت به توده بدن خود نسبت به بزرگسالان تنفس می کنند.
برای این مطالعه، پژوهشگران داده های بیش از ۱۳۰۰ بزرگسال جوان را که در یک مطالعه سلامت کودکان شرکت کرده بودند، تحلیل و بررسی کردند.
محققان دریافتند یک چهارم از شرکت کنندگان علایم برونشیت را در ۱۲ ماه گذشته تجربه کرده بودند.
محققان محل زندگی شرکت کنندگان را در حین رشد ردیابی کردند و آدرس ها را با اندازه گیری های محلی کیفیت هوا که توسط آژانس صیانت از محیط زیست انجام شده بود، مطابقت دادند.
نتایج نشان میدهد که خطر ابتلاء به برونشیت در بزرگسالان بطور قابل توجهی با قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در دوران کودکی مرتبط بود.
با این حال، تأثیر آلودگی هوا در دوران کودکی بر علایم برونشیت بزرگسالان در بین افرادی که در کودکی مبتلا به آسم بودند، قوی تر بود.
محققان خاطرنشان کردند که شرکت کنندگانی که علایم برونشیت بزرگسالان داشتند در کودکی تحت تأثیر دی اکسید نیتروژن قرار گرفتند، حتی اگر میانگین قرار گرفتن در معرض در دوران کودکی بسیار کمتر از استانداردهای سالانه سازمان محیط زیست بود.منبع:

1403/04/18
12:10:50
5.0 / 5
117
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است