شعار كمپین روز جهانی ایدز

شعار كمپین روز جهانی ایدز

به گزارش دكتر میوه با عنایت به تاكید سازمان جهانی بهداشت (WHO) برضرورت دسترسی ۳۶. ۷ میلیون بیمار آلوده ویروس ˮاچ آی ویˮ به هدف پوشش دهی جهانی سلامت تا سال ۲۰۳۰ میلادی، شعار كمپین روز جهانی ایدز امسال با عنوان ˮسلامت من، حق منˮ انتخاب شده است.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، اچ آی وی ویروسی است كه به سیستم ایمنی بدن حمله ور می گردد و توان سیستم دفاعی بدن را برای مقابله با عفونت ها و برخی انواع سرطان ها تضعیف می كند.

این ویروس به عملكرد سلول های سیستم ایمنی صدمه زده و آن را مختل می كند و ازاین رو به تدریج افراد آلوده به این ویروس دچار نقص سیستم ایمنی می شوند.

بنابر گزارش سازمان جهانی بهداشت، هم اكنون ۵۴ درصد بزرگسالان و ۴۳ درصد كودكان آلوده به این ویروس درمان های مادام العمر آنتی رتروویرال دریافت می كنند.

اگرچه تلاش های بیشتر برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به این بیماری عفونی نیاز است اما نكته مثبت تر اینجاست كه پوشش دهی برنامه Global ART برای زنان آبستن و شیرده كه آلوده به این ویروس هستند تا ۷۶ درصد افزایش یافته است.

همچنین در حالی كه در سال ۲۰۰۰ میلادی تنها ۶۸۵ هزار بیمار آلوده به اچ آی وی به درمان آنتی رتروویرال دسترسی داشتند اما تا ژوئن ۲۰۱۷ میلادی حدود ۲۰. ۹ میلیون نفر از افراد نیازمند به درمان، به این داروهای حیاتی دسترسی پیدا كرده اند.

به گزارش روزنامه مترو- چاپ انگلیس، در كمپین روز جهانی ایدز از تمام مردم سراسر دنیا خواسته می گردد كه به برنامه های مقابله با "ننگ اجتماعی" مرتبط با این بیماری بپیوندند و بدین سان برای متوقف سازی انتقال و شیوع این ویروس كمك و همیاری كنند.

هدف از طریق اندازی این كمپین ها و برنامه ها تشخیص زودهنگام ایدز است چون كه همین اقدام اولیه، اهمیت بسیاری برای دسترسی هر چه زودتر بیمار به درمان های تخصصی و حیاتی دارد. 

1396/09/10
23:08:34
5.0 / 5
5219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است