وزیر بهداشت تاكید كرد

رقابت خیران در ساخت مراكز بهداشتی درمانی مناطق زلزله زده كرمانشاه، به ایرانی بودنم افتخار می كنم

رقابت خیران در ساخت مراكز بهداشتی درمانی مناطق زلزله زده كرمانشاه، به ایرانی بودنم افتخار می كنم

دكتر میوه: وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده غرب كشور تصریح كرد: ۸۴ واحد خانه بهداشت و مركز جامع سلامت در مناطق زلزله زده غرب كشور سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر سید حسن هاشمی در حاشیه كلنگ زنی آغاز ساخت ۶۲ خانه بهداشت، ۲۲ مركز جامع سلامت و سه بیمارستان در مناطق زلزله زده غرب كشور اظهار داشت: هم اكنون در جمع حدود ۴۰ تن از خیران اعم از خیران مجمع سلامت كشور، هنرمندان، ورزشكاران، صاحبان بنگاه های اقتصادی، بانك ها و... هستیم.

وی اضافه كرد: این خیران نه از روی اجبار بلكه در رقابت با یكدیگر ساخت خانه های بهداشت، مراكز جامع سلامت و سه بیمارستان را متقبل شده اند. در مراكز جامع سلامت خدمات دندانپزشكی، آزمایشگاه، سلامت روان، مراقبت های سلامت و... عرضه خواهد شد.

وزیر بهداشت در ادامه كفت: از آنجائیكه بیمارستان سرپل ذهاب در زلزله دچار صدمه شد، خیران استان كاشان كه بیمارستان آیت الله یثربی را در این استان ساختند، متقبل شدند كه بیمارستان سرپل ذهاب را هم به صورت خیریه به سرعت بسازند و تحویل دهند همینطور با كمك بانك های خصوصی در اسلام آباد هم كلنگ زنی یك بیمارستان را خواهیم داشت.

وی با اشاره به مشكلات عرضه خدمات بهداشتی درمانی در قصرشیرین و اقدامات انجام شده در جهت رفع این مشكلات و مرمت بیمارستان آن، اضافه كرد: در مجموع خیرین در ساخت و مرمت سه بیمارستان كمك خواهند كرد.

هاشمی اضافه كرد: امروز خوشحالم و به ایرانی بودنم افتخار می كنم چون كه نه تنها در ایام اول زلزله بلكه امروز و بعد از گذشت حدود ۴۰ روز از آن حادثه تلخ حضور نیكوكاران نشان دهنده آن است كه ما تا آخر كنار مردم هستیم. این انسان دوستی هر چه بیشتر تبلیغ و تشویق شود برای همه ما مفید خواهد بود.

وزیر بهداشت درباره زمان تحویل خانه های بهداشت و بیمارستان ها هم اظهار داشت: خانه های بهداشت و مراكز بهداشت سال آینده به بهره برداری خواهند رسید اما در مورد بیمارستان ها بهتر است كه مستقیم از خود خیران قول بگیرید تا این بیمارستان ها به سرعت ساخته و تحویل داده شوند.
1396/09/23
12:32:59
5.0 / 5
4752
تگهای خبر: بیمار , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است