یافته جدید محققان بریتانیایی؛

درمان سرطان پوست با داروی آرتروز

درمان سرطان پوست با داروی آرتروز

دكتر میوه: تحقیق جدید نشان داده است تلفیق درمان برای مرگبارترین نوع سرطان پوست با یك داروی متداول ضدروماتیسم می تواند نتایج موثرتری داشته باشد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، بسیاری اوقات داروهای شیمی درمانی به علت عدم واكنش مناسب بیمار به درمان، به سلول های سرطانی نمی رسند.
یافته ها نشان داد استفاده از leflunomide، داروی سركوب كننده سیستم ایمنی كه برای درمان آرتروز روماتوئید تایید شده است، همراه با داروی دیگر ملانوما موسوم به selumetinib به طوركامل باعث توقف رشد تومور ملانوما در موش ها شد.
گرنت ویلر، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایست آنجلیا بریتانیا، در این باره می گوید: «از طریق درمان های تلفیقی امكان حمله به بیماری از چندین زاویه وجود دارد و بدین ترتیب احتمال مقاومت ملانوما را در برابر داروها دشوارتر می كند. »
وی در ادامه می افزاید: «تحقیق ما نشان داده است با استفاده از تلفیق این دو دارو در كنار هم می توان تاثیرات درمان را بسیار بیشتر افزایش داد. »
اگرچه ملانوما تنها ۵ درصد سرطان پوست را تشكیل می دهد، اما اغلب مرگ ها ناشی از این بیماری است. اگر ملانوما در مرحله اولیه تشخیص داده شود، قابل درمان است، اما زمانیكه سرطان پخش شده باشد، درمان بسیار دشوار می گردد.
در این تحقیق تاثیر leflunomide علیه ملانوما تحت درمان با selumetinib در محیط آزمایشگاه آزمایش شد. در موش ها، این دو دارو همراه باهم رشد تومور را در طول یك دوره ۱۲ روزه متوقف كردند.

1396/09/30
14:11:36
5.0 / 5
4772
تگهای خبر: بیمار , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است